Prostějovské volejbalistky hravě porazily Ostravu

Praha - Prostějovské volejbalistky zvítězily v nadstavbové části extraligy v Ostravě 3:0 a porazily je podruhé za sebou. Zápas byl navíc pro oba týmy i generálkou na pohárové finále, které se hraje ve středu v Olomouci.

Prostějovské vzpomínky na ostravský nezdar z úvodního kola oživly jen v úvodu, když domácí tým při smečovaném podání Kojdové utekl na 7:3. Favorita brzdily nevynucené chyby, pak ale mistryně otočily stav na 14:13 a zbytek zápasu už kontrolovaly. Patnácti body se ve vítězném celku blýskla Melissa Vargasová.

Souboj druhé Olomouce s čtvrtým Přerovem byl vyrovnaný pouze v úvodním setu, který rozhodla až koncovka. Tu lépe zvládly domácí Olomoučanky a odrazily se k hladké výhře 3:0. Před třetí Ostravou mají v tabulce k dobru čtyři body.

Trenér Prostějova Miroslav Čada nicméně servis domácích hráček pochválil. "Kvalitní utkání, Ostrava velice dobře podávala. My jsme vyhráli lepším útokem. Blok byl stejný, přihrávka také, ale náš útok byl dominantní. Ve středu se nebráníme roli favorita, jsme připraveni pohár obhájit," uvedl Čada.