pátek 24. března 2017 Gabriel

Basketbalistky USK Praha podlehly na úvod Euroligy Hainautu

Valenciennes (Francie) - Vstup do Evropské ligy se nepovedl ani basketbalistkám USK Praha a v utkání prvního kola podlehly ve Valenciennes tamnímu Unionu Hainaut 62:78. O prohře Pražanek rozhodla především první čtvrtina, v níž si nechaly soupeřky utéct na rozdíl 15 bodů, a i když se pak postupně zlepšovaly, na zvrat to už nestačilo.

Ilustrační foto

Do utkání sice Pražanky vkročily aktivně a po minutě a půl vedly 6:0, pak se ale jejich hra propadla do hlubokého podprůměru. Domácí hráčky byly najednou u všech míčů dřív, mnohem lépe doskakovaly a před koncem čtvrtiny vedly o patnáct bodů.

Jejich náskok kulminoval před poločasem, kdy vedly až 40:17. Teprve tehdy se vysokoškolačky probudily, přidaly na doskoku a alespoň srovnaly krok.

Opravdové procitnutí ale USK potkalo až v závěrečném dějství. Letní posily Kiretaová s Maltsiovou se konečně rozstřílely, v týmu ale zůstaly osamocené.

Pražanky v celém zápase výrazně zaostávaly ve střelbě trojek i zblízka, v obou činnostech zaznamenaly jen pětatřicetiprocentní úspěšnost. Nejlepší z českých hráček Michaela Bednářová zaznamenala jen pět bodů.

Výsledek - skupina C:

Union Hainaut - USK Praha 78:62 (26:13, 49:30, 64:42)

Nejvíce bodů: Nnamakaová 12, Wambeová a Reghaissiová po 11 - Kiretaová 16, Maltsiová 15, Whalenová 11. Trestné hody: 11/8 - 16/13. Fauly: 13:10. Trojky: 6:5.