sobota 25. března 2017 Marián

Basketbalistky Brna nečekaně prohrály s Benátkami

Brno - Do nového ročníku Evropské ligy vstoupily basketbalistky Gambrinusu Sika Brno nečekanou prohrou 68:77 s italským týmem Umana Reyer Benátky. Obhájkyně druhého místa z této soutěže byly proti třetímu týmu italské ligy jasnými favoritkami, nakonec ale české mistryně svou roli nezvládly. Markantní byly zejména mezery v obraně a nepřesná koncovka. Brňanky sice v závěru zoufale snižovaly náskok soupeřek, zvrátit výsledek se jim už nepodařilo.

Basketbalistky Brna podlehly hráčkám Benátek.

Papírové rozdělení sil Italky nemínily vzít na vědomí a do svých zkušenějších soupeřek se dnes pustily s nebývalou chutí. Jednoduchými akcemi se dostávaly do výhodných střeleckých pozic a střílely laciné koše. Na nepříznivém vývoji utkání se podepsala nepřesná a nedůsledná hra v obraně a také žalostná střelba domácích opor.

Už po deseti minutách Brňanky prohrávaly 16:24 a do zápasu je paradoxně vrátila přesná koncovka z tříbodového prostoru. V tomto směru zářila Vítečková, která ze tří pokusů ani jednou neminula a právě po její dalekonosné střele šly české mistryně po čtvrthodině do vedení 31:29. Houževnaté basketbalistky Benátek se ale nemínily vzdát a do přestávky se jim podařilo srovnat skóre na 38:38.

Také po změně stran se hrálo podle italského scénáře. Hráčky Benátek těžily z kombinační jednoduchosti a jistoty v koncovce, naopak brněnské basketbalistky se trápily. Jejich složité a křečovité kombinace nevedly do výhodných střeleckých pozic, ale spíše k časté ztrátě míčů. Trenéři Bobrovský a Havlík se snažili rozhýbat pasivní hru svých svěřenkyň častým střídáním, ale ani tyto pokusy k oživení nevedly. Po půlhodině vedly Benátky rozdílem devíti bodů 57:48.

Brněnské trápení pokračovalo i v poslední čtvrtině. Marně vyzněly pokusy rozhodnout zápas tříbodovými střelami, stejně jako kombinace do podkošového prostoru. Soustředěně bránící hráčky Benátek trpělivě sbíraly míče po nepřesných kombinačních akcích soupeřek.

V závěru ještě Brňanky zabraly a po trojce Fegyvernekyové vykřesaly naději na zvrat, když snížily na rozdíl tří bodů 66:69. Italky ale navzdory tlaku soupeřek vítězství uhájily.

Výsledek - skupina B:

Gambrinus Sika Brno - Umana Reyer Benátky 68:77 (16:24, 38:38, 48:57)

Nejvíce bodů: Žirková a Vítečková po 13, Jansoneová 11 - Nadalinová 14, Ballardiniová 13, Sottanaová 12. Rozhodčí: Tatičová (Srb.), Černovová (Rus.), Ivaškov (Běl.). Trestné hody: 18/12 - 11/10. Trojky: 6:3. Diváci: 700.

Zdroj: ČT24, ČTK