úterý 24. října 2017 Nina
EXTRALIGA VOLEJBALISTŮ

Ani napočtvrté neuspěli. Volejbalisté Karlovarska opět padli s Libercem

aktualizováno 25. 11. 2015 21:36

Karlovy Vary – Znovu se potvrdilo, že to na ně neumí. Ani napočtvrté během posledních dvou sezon volejbalisté Karlovarska nevyzráli na obhájce titulu z Liberce a v extralize s ním padli ve třech setech 1:3. V minulém ročníku nováček soutěže dvakrát prohrál v lize a jednou v poháru a i tentokrát v prestižním duelu tahal za kratší konec. Severočeši díky výhře poskočili na třetí místo tabulky. Karlovarsko má o bod méně a je čtvrté.

Volejbalisté Liberce znovu přehráli Karlovarsko

Domácí Západočeši se v prvním setu zadrhli po sérii chyb a tlak Dukly pokračoval i ve druhé sadě. Až pak se karlovarští hráči díky zlepšenému příjmu dočkali snížení, jenže rozjetý Liberec si nakonec odvezl všechny tři body.

V libereckém dresu zářil čtyřicetiletý blokař Lubomír Staněk, jenž přispěl k výhře 15 body a byl vybrán za hvězdu utkání. "Jsme výborně sehraní s Kubou Janouchem, zatím nám to šlape," pochvaloval si bývalý reprezentant souhru s nahrávačem.

Spokojený byl i kouč obhájců titulu Michal Nekola. "Hráli jsme, co jsme chtěli: tlačili servisem a výborně bránili celý zápas. Ve třetím setu nám uteklo pár přihrávek, ale celkově si myslím, že jsme byli lepší," řekl.

Karlovarsko v minulé sezoně sehrálo s Libercem dvě pětisetové bitvy, dnes se k další nedostalo. "Jednoznačně byl rozdíl v kvalitě přihrávky. Liberec to zvládl o hodně líp, od toho se odvíjel útok," řekl domácí trenér Petr Brom.

Karlovarsko - Liberec 1:3 (-19, -21, 23, -20)

Nejvíce bodů: M. Kriško 24, Džavoronok 17, Sukuba 10 - Staněk 15, T. Kriško 14, Patucha 12.