sobota 19. srpna 2017 Ludvík
FLORBALOVÁ SUPERLIGA

Chodov po výhře v Otrokovicích zůstává na čele, druhé je zatím Brno

aktualizováno 22. 11. 2015 22:16

Praha - Florbalisté Chodova vyhráli v 11. kole superligy v Otrokovicích 10:5 a zůstávají na čele tabulky před Brnem, které zvítězilo nad Litvínovem. Z druhého místa Bulldogs ještě může sesadit Mladá Boleslav, pokud v pondělí vyhraje v Pardubicích. Na čtvrtou pozici se díky výhře nad Sokolem Královské Vinohrady 6:2 dostal mistrovský Tatran Střešovice.

Radost florbalistů Chodova

"Dnes byl naším největším nepřítelem moment přihrávky, přesnost přihrávky a načasování. Hráči k utkání přistoupili zodpovědně, ale výkon rozhodně ideální nebyl," řekl trenér Bulldogs Brno Jan Kadlec.

Tatran roli favorita v pražském derby potvrzoval, i když jeho soupeř držel v první třetině krok. "Jsme rádi za tři body a tři vyhrané třetiny. V první části nás hodně podržel Tomáš Kafka a ve zbylé části zápasu jsme byli o něco lepší, takže myslím, že výhra je zasloužená," řekl kouč Střešovic Jiří Jakoubek.

Hráči FBC Ostrava porazili Spartu 10:3 a díky teprve druhé výhře z posledních osmi zápasů poskočili na osmé místo. "Kluci plnili hlavně po taktické stránce začátek utkání, kdy jsme nebyli tak aktivní při hře dopředu. Čekali jsme na chyby soupeře, které přišly. Zápas jsme odjezdili plných šedesát minut a zaslouženě jsme vyhráli," uvedl trenér FBC Ostrava Martin Smeták.

Chodov vedl v Otrokovicích 3:1 a 4:3, domácí sice otočili v úvodu třetí třetiny na 5:4 ve svůj prospěch, ale Pražané pak šesti góly potvrdili roli favorita. "Pantery jsme svojí hloupostí vrátili do hry. Na začátku třetí třetiny nás trošku vystrašili, ale poté jsme ukázali svoji sílu a myslím, že jsme zaslouženě vyhráli," řekl trenér Chodova David Podhráský webu Českého florbalu.

Vítkovice navázaly na vítězství v Litvínově a pátým úspěchem v sezoně si upevnily šestou pozici. "O výsledku rozhodla druhá třetina a naše produktivita v pětiminutové přesilovce," pochvaloval si trenér Jan Vavrečka, že jeho svěřenci při Kindlově trestu dvěma góly upravili na 6:2.

Tipsport superliga florbalistů - 11. kolo:

Bulldogs Brno - Litvínov 10:4 (3:1, 3:1, 4:2)
Branky: 18., 44. a 60. Mendrek, 23., 32. a 46. Krajcigr, 16. a 37. Juhaňák, 6. J. Koutný, 54. Jakůbek - 17. a 26. Hertl, 45. Plomer, 50. Skalitz.

FBC Ostrava - Sparta Praha 10:3 (1:1, 2:1, 7:1)
Branky: 37. a 43. Hrabal, 10. Svačinka, 36. Dombrovský, 45. Pastor, 46. Vojtíšek, 48. Trulík, 54. Šimíček, 55. Řezáč, 58. Klečka - 16. Ježek, 25. Vrána, 60. Kadoch.

Tatran Střešovice - Sokol Královské Vinohrady 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)
Branky: 14. a 58. Vávra, 14. Svoboda, 23. Kubovič, 39. Fridrich, 53. Němeček - 19. Kroupa, 60. Bína.

1. SC Vítkovice - FbŠ Bohemians 10:4 (2:1, 4:1, 4:2)
Branky: 25. a 39. Hájek, 34. a 45. Jan Šebesta, 37. a 60. Matejčík, 19. Jankulár, 20. Nehera, 42. Řezanina, 48. Jastřembský - 5. Šárka 24. D. Šimek, 58. Höffer, 59. Růžek.

Panthers Otrokovice - Chodov 5:10 (1:1, 2:3, 2:5)
Branky: 39. a 46. Martin Nagy, 18. Graclík, 36. Sovák, 41. Petřík - 15., 27. a 51. Ondrušek, 53. a 53. Sýkora, 27. Tyl, 40. Dóža, 48. M. Koutný, 49. Pražák, 57. Kašovský.