ČEZ Extraliga 2023/2024

Neporazitelnost volejbalistů Brna skončila v Liberci

Liberec - Volejbalisté Brna si pro první extraligovou porážku dojeli do Liberce. Obhájci mistrovského titulu nad nimi v pátém kole zvítězili 3:1 a situace v popředí tabulky se značně vyrovnala: týmy na prvním až šestém místě dělí pouhé tři body. Ve vedení zůstaly České Budějovice, které přitom odehrály o zápas méně a v hale poslední ČZU Praha nastoupí až v pondělí.

Radost volejbalistů Liberce
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Liberec z dosavadních pěti zápasů nové sezony vyhrál jen dva, ve čtvrtek vstoupil domácí třísetovou porážkou s polským Belchatówem i do Ligy mistrů. Tentokrát s Brnem ztratil druhý set po dramatické koncovce poměrem 27:29, to ale nakonec svěřence trenéra Michala Nekoly o body nepřipravilo.

Karlovarsko bez větších potíží vyhrálo 3:0 v Ostravě a posunulo se na druhé místo. Set neztratila ani Odolena Voda ve středočeském derby proti Benátkám nad Jizerou.