EP Benátky nad Jizerou

Pozemkáři nestačili na Poláky a zahrají si "jen" o bronz

Praha - Na mistrovství Evropy divize B chtěli pozemní hokejisté navázat na úspěch žen a také si vybojovat postup mezi elitu. Poláci ale byli příliš těžkým soupeřem. Do vedení šli už v prvním poločase, po změně stran zvýšili na rozdíl dvou gólů. Češi pak svého soupeře zatlačili a naději vykřesal Michal Bárta. Ve zbývajících jedenácti minutách ale míček do brány nedostali a po porážce s Polskem 1:2 zůstanou ve druhé výkonnostní divizi.

Sestřih utkání pozemkářů Polsko - ČR

"Ze začátku jsme moc chtěli, byli jsme přemotivovaní, nedokázali jsme vstřelit branku. Na konci jsme měli obrovský tlak, ale chybělo nám štěstí a nespadlo nám to tam," uvedl kapitán Dan Piterák. O třetí místo bude český tým hrát v neděli se Skotskem, Polsko nastoupí ve finále proti Rakousku.