Házenkáři Brna zaslouženě porazili v prvním semifinále Lovosice

Brno - Brněnští házenkáři zvládli vstup do semifinálové série play-off házenkářské extraligy. Lovosice porazilo Královo Pole na domácí palubovce 24:20 díky kvalitnímu výkonu gólmana Jiřího Bavlnky a osmi brankám Borise Aspridise.

Radost házenkářů Brna
zdroj: ČTK autor: Ladislav Adámek

Lovosice přitom v první půli vedly až o tři branky, po následné brněnské šňůře naopak dohnaly třígólovou ztrátu. Jenže po deseti minutách druhého poločasu vedlo Brno 19:14 a i díky výbornému výkonu brankáře Jiřího Bavlnky už soupeři nedovolilo zápas zdramatizovat.

"Obrana mně hodně pomohla," řekl Bavlnka. "Dlouho jsme v semifinále nehráli, kluci byli nejdřív trochu nervózní, ale potom jsme to zpřesnili," doplnil brněnský brankář.

"Jirka chytal výborně," ocenil Bavlnku autor šesti lovosických gólů Tomáš Hes. "Prostřední část druhého poločasu jsme hodně prohráli, pak se to už těžko dotahovalo," dodal.

Semifinále play-off extraligy házenkářů - první utkání:

KP Brno - Lovosice 24:20 (12:12)

Nejvíce branek: Aspridis 8/2, Mičola 4, Dostalík 3 - Hes 6, Sýkora 5, Motl 4/1. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 2/2 - 3/1. Vyloučení: 3:2. Diváci: 751.

Sestřih semifinále extraligy házenkářů: KP Brno - Lovosice