Buly - debata expertů

Nymburk prohrál přestřelku v Saratově a postup už je jen teorie

Saratov  Basketbalisté Nymburku prohráli utkání VTB ligy na hřišti Saratova po přestřelce 97:101. V podstatě tak přišli o poslední šanci, jak ještě zabojovat o postup do play-off. Na něj momentálně ztrácejí tři výhry, ovšem z posledních pěti utkání odehrají čtyři proti nejlepším týmům soutěže a ani výhry ve všech pěti duelech už jim na postup nemusejí stačit.

Jiří Welsch z Nymburka
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Nymburku, který nastoupil už i s uzdraveným Chesterem Simmonsem, se nevydařil vstup do utkání a prohrával už 12:27. Postupně se však chytil v útoku, když hosté především proměnili 13 z 27 trojkových pokusů.

Saratov si však neustále udržoval dvouciferné vedení. Ještě 15 minut před koncem vedl 60:44, jenže pak český mistr zabral a ještě do konce třetí čtvrtiny málem srovnal, když snížil až na 68:66.

Sedm minut před koncem pak Nymburk po Simmonsově trojce skóre dokonce otočil, ovšem posledních pět minut patřilo domácím. Ti nejprve dvěma trojkami po sobě znovu odskočili na šest bodů a pak už si výhru nenechali vzít.

Nymburk tak může těšit alespoň to, že si 97 body vytvořil střelecké maximum této sezony a že má se Saratovem lepší vzájemné zápasy, neboť doma vyhrál o deset bodů. Nejlepším střelcem hostů byl s 19 bodů Christian Burns, o bod méně přidal Simmons, který trefil pět trojek.

Utkání basketbalové VTB ligy:

Saratov - Nymburk 101:97 (23:12, 42:37, 71:66)

Nejvíce bodů: Fesenko 20, Fortson 17, Chappell 16, Downs 14 - Burns 19, Simmons 18, Washington 14, Hruban a Houška po 13. Fauly: 18:19. Trestné hody: 19/11 - 21/16. Trojky: 14:13. Doskoky: 45:37.