Absa Cape Epic

Zubří v házenkářském šlágru porazilo Karvinou

Praha - Házenkáři Zubří zvítězili v repríze finále extraligy nad mistrovskou Karvinou nejtěsnějším rozdílem 32:31. Po dramatickém duelu jim patří s plným bodovým ziskem ze tří utkání druhé místo v tabulce za vedoucím Prešovem, Karviná dosud bodovala z pěti zápasů jen ve dvou.

Zubří - Karviná
zdroj: ČT24 autor: ČT24

V šlágru čtvrtého kola se dnes hrála atraktivní a rychlá házená s pohlednými akcemi a výbornými zákroky brankářů. Hráči Zubří byli přece jen rychlejší a dlouho vedli i přes vynikající výkon hostujícího brankáře Mrkvy, v závěru poločasu ale Karviná čtyřmi góly za sebou vyrovnala na 16:16.

Po změně stran se mužstva střídala ve vedení, než v 55. minutě získalo Zubří třígólový náskok 30:27. Hosté sice znovu dokázali vyrovnat, ale po vyloučení karvinského Pavlíčka zvládli koncovku lépe domácí.

Na Karvinou se dnes bodově dotáhly Hranice, které si druhé vítězství v soutěži připsaly v utkání s Kopřivnicí. Hosty od porážky 27:35 neuchránil ani střelec Aleš Opálka, autor 12 gólů.

Prešov i v utkání proti poslednímu Frýdku-Místku potvrdil úlohu favorita a vyhrál o dvacet gólů. Trenér domácího celku sice postrádal zraněného Radčenka, nemocného brankáře Meluše i křídelníka Mokriše, před odjezdem do Hamburku na první kolo Ligy mistrů ale stihl vyzkoušet formu všech ostatních hráčů.

Výsledky - 4. kolo:

Zubří - Karviná 32:31 (16:16)
Nejvíce branek: Číp a Plšek po 6, Randýsek 6/1 - Sliwka 7/5, Petrovský 5, Heinz a Šulc po 4. Rozhodčí: Horák, Bečička. Sedmimetrové hody: 10/5 - 9/6. Vyloučení: 7:12. ČK: Plšek - Pavlíček, Petrovský, Požárek. Diváci: 800.

Hranice - Kopřivnice 35:27 (15:13)
Nejvíce branek: Stržínek 6, Toms 6/2, Kovařík 5/1 - Opálka 12/4, Hladký 6, Gřes 4/1. Rozhodčí: Halada, Vaník. Sedmimetrové hody: 4/3 - 5/5. Vyloučení: 4:7. ČK: Prepsl (Kopřivnice). Diváci: 350.

Prešov - Frýdek-Místek 49:29 (25:14)
Nejvíce branek: Tumidalský 9, Kozlov 8/3, Huňady 6/2, T. Mažár 6 - Hes 9/2, Meca, Horáček a Holbein po 6. Rozhodčí: Baďura, Ondogrecula. Sedmimetrové hody: 6/5 - 2/3. Vyloučení: 3:5. ČK: Skála (Frýdek-Místek). Diváci: 634.