čtvrtek 23. listopadu 2017 Klement
Basketbal

Ostrava v lize deklasovala děčínské favority

Praha  Basketbalisté Ostravy zaskočili v 36. kole druhý tým tabulky Děčín, když ho na domácí palubovce zdolali vysoko 88:67. V dalších utkáních uspěli hosté Opava v hale USK Praha i Prostějov v Jindřichově Hradci.

Utkání Děčín - Ostrava

Ostrava věřila, že soupeře může při absenci klíčového rozehrávače Severočechů Vyorala zaskočit, ale první poločas tomu ještě nenasvědčoval. V třetí čtvrtině Děčín nejprve stáhl dvanáctibodovou ztrátu, ale pak znovu přestal bránit. Sedm minut před koncem měl navíc další výpadek a zápas se definitivně překlopil na stranu Ostravy, která ho dohrála v exhibičním tempu.

Prostějovští vyzráli na Jindřichův Hradec i počtvrté v sezoně, tentokrát naprosto jasně 108:81. Hradci se v druhé a třetí čtvrtině rozpadla obrana, inkasoval v nich dohromady 65 bodů. Hosté stříleli z pole téměř s šedesátiprocentní úspěšností.

Opava po pěti porážkách zvítězila a USK rovněž porazila i počtvrté v ročníku. Vítězství 64:58 se ale nerodilo jednoduše, Slezané zlomili utkání až v poslední desetiminutovce, kterou ovládli 23:10. Vysokoškolákům v druhé půli odešla střelba, po změně stran dali pouhých devatenáct bodů.

Basketbalová Kooperativa liga mužů - 36. kolo:

Ostrava - Děčín 88:67 (17:14, 39:32, 66:53)

Nejvíce bodů: Rohde 21, Muirhead 18, Dougherty a Zbránek po 16, Jurečka 11 - Tucker 19, Jelínek 14, Bosák 13. Fauly: 16:19. Trestné hody: 21/14 - 8/4. Trojky: 10:7. Doskoky: 37:34.

USK Praha - Opava 58:64 (16:14, 39:30, 48:41)

Nejvíce bodů: Nikolič 17, Michal Mareš 10, Slavík 8 - Blažek 15, Šiřina 14, Cvek 8. Fauly: 23:25. Trestné hody: 25/16 - 19/14. Trojky: 6:6. Doskoky: 28:28.

Jindřichův Hradec - Prostějov 81:108 (23:26, 34:56, 57:91)

Nejvíce bodů: Autrey 17, Robinson a White po 11 - Talley 19, Peterka 15, Nečas 13, Šteffel 13, Mrviš a Švrdlík po 12. Fauly: 23:19. Trestné hody: 18/13 - 30/23. Trojky: 8:11. Doskoky: 34:33.