MČR v půlmaratonu

CSKA udolalo Fenerbahce, Barcelona překvapivě padla s Albou

Istanbul – První kolo TOP 16 basketbalové Euroligy svedlo dohromady týmy s nejvyššími ambicemi. Istanbulské Fenerbahce, za které nastupuje český reprezentant Jan Veselý, přivítalo CSKA Moskva. Vyrovnané utkání dospělo až do prodloužení, v němž měli nakonec navrch hráči moskevského celku, kteří zvítězili 81:84, a prodloužili tak vítěznou euroligovou sérii na 11 zápasů.

Jan Veselý
zdroj: Getty Images autor: Aykut Akici

O velké překvapení se postarala favorizovaná Barcelona, která nečekaně prohrála v Berlíně s Albou 70:80. Český reprezentant Tomáš Satoranský strávil na hřišti necelých 12 minut, mezi střelce se ale nezapsal. Pro Barcelonu, která ovládla základní skupinu C, to byl teprve druhý nezdar v soutěži.

Evropská liga basketbalistů, TOP 16 - 1. kolo:

Skupina E:
Crvena Zvezda Bělehrad - Real Madrid 72:79,
Alba Berlín - FC Barcelona 80:70

Skupina F:
Fenerbahce Istanbul - CSKA Moskva 81:84 po prodl. (za domácí Veselý 7 bodů, 2 doskoky), Laboral Vitória - Anadolu Efes Istanbul 67:72, Milán - Nižnij Novgorod 59:79, Unicaja Málaga - Olympiakos Pireus 61:69