SP Brazílie

Florbalisté Střešovic vedou extraligu už o čtyři body

Praha – Tatran Střešovice vyhrál v 8. kole extraligy v pražském derby na hřišti nováčka Královských Vinohrad vysoko 13:1, zůstává stále bez ztráty a vede tabulku o čtyři body před Mladou Boleslaví. Čtyři body za tři branky a jednu asistenci si připsal Jan Natov, hattrick zaznamenal také Marek Vávra. Středočeši nenavázali na páteční výhru v Ostravě nad mistrovskými Vítkovicemi 5:2.

Jan Natov z Tatranu Střešovice
zdroj: ČTK autor: Stanislav Kolařík

Mladé Boleslavi nebyl nic platný ani hattrick Jiřího Curneyho, jenž si upevnil vedení v kanadském bodování. Na kontě má 24 bodů za 17 tref a sedm asistencí z osmi utkání. "I přes drtivý nápor ve třetí třetině se nám nepodařilo dohnat ztrátu z první poloviny druhé třetiny. Nepovedlo se nám navázat na dobrý výkon z pátečního zápasu," řekl trenér Jan Zahalka.

Šanci posunout se na druhou pozici nevyužily mistrovské Vítkovice, které doma podlehly Bulldogs Brno 3:6. Brno se posunulo na čtvrtou pozici před Chodov, který v dalším pražském derby podlehl FbŠ Bohemians 7:8. Bohemians tak ukončili sérii pěti porážek.

Po podařeném vstupu do sezony prohrála už potřetí za sebou pražská Sparta, která podlehla v Liberci 4:5 po samostatných nájezdech.

Florbalisté Chodova prohráli s Bohemians

AutoCont extraliga florbalistů - 8. kolo:

FBC Liberec - Sparta Praha 5:4 po sam. nájezdech (1:2, 1:1, 2:1 - 0:0)              Branky: 3. Klucho, 34. Blažek, 43. Strobach, 58. Uglanov, rozhodující sam. nájezd Štěpánek - 7. Časar, 19. Svatoš, 38. Kadoch, 56. Marvánek.

FBC Ostrava - Mladá Boleslav 6:5 (1:1, 4:2, 1:2)                                             Branky: 13. a 26. Peřka, 23. a 30. Šimíček, 23. Trulík, 53. Kolajta - 20., 28. a 30. Curney, 44. Gwuždž, 60. Tomáš Chroust.

JM Chodov - FbŠ Bohemians 7:8 (4:3, 2:3, 1:2)

Branky: 16. a 19. T. Sýkora, 29. a 47. Ondrušek, 3. Fiala, 6. Bouša, 37. Pražák - 11. a 31. Bagin, 4. Čihák, 17. D. Šimek, 26. Koubek, 36. M. Šimek, 49. Růžek, 50. Šárka. 1.

SC Vítkovice - Bulldogs Brno 3:6 (2:1, 1:3, 0:2)

Branky: 4. a 26. Hubálek, 18. Brus - 21. a 56. Jakůbek, 14. Bauer, 32. M. Koutný, 40. Juhaňák, 41. Mendrek.

Sokol Královské Vinohrady - Tatran Střešovice 1:13 (0:5, 0:2, 1:6)

Branky: 57. Renčín - 11., 13. a 54. Natov, 45., 51. a 60. M. Vávra, 3. a 41. Riebauer, 8. Ullmann, 15. Gruber, 25. Nushart, 33. Zavadil, 44. Mayer.