Lovosice přehrály Karvinou, tabulku vede Zubří

Praha – Lovosice po výhře 33:35 nad Karvinou v 5. kole házenkářské extraligy poskočily na páté místo tabulky. Tu vedou společně Zubří, Plzeň a Dukla s osmi body. Mistrovský výběr z Plzně zvítězil na palubovce nováčka z Litovle 25:19 a si připsal čtvrtou výhru. Dukla uspěla v Přerově a Zubří v Hranicích.

Utkání Lovosice - Plzeň
zdroj: ČTK autor: Ondřej Hájek

Lépe do utkání vstoupila Karviná, která vedla rozdílem až tří branek, potom Lovosice hru vyrovnaly, zlepšily obranu, přestaly dělat technické chyby a šly do kabiny s jednobrankovým vedením. Ve druhém poločase to byli naopak Lovosičtí, kdo diktoval skóre zápasu a dostali se až do šestibrankového vedení, Karviná ani za tohoto stavu ale utkání nevzdala a dokázala vyrovnat na 30:30. V závěru utkání i díky dvojnásobnému oslabení Karviné ale byli o kousek lepší domácí Lovci, kteří zvítězili poměrem 35:33.

Házenkáři Zubří kráčeli za bodovým ziskem v utkání s Hranicemi od prvních minut. Soupeře zaskočili hned v úvodu a rychle si vypracovali tříbrankový náskok (6:9). Závěr prvního poločasu pak zcela ovládli poměrem 9:2 a o poločase tak vedli vysoko 18:10. Ve druhé půli se hra vyrovnala, tentokrát ale Hranické nepodržela jejich jindy výborně fungující obrana, a tak jim Valaši v nedělním dopoledním duelu nasázeli pětatřicet branek, pod devíti z nich se podepsal Řezníček. Toho sice přestřílel jedenáctibrankový Hastík, ovšem ani toto nestačilo k tomu, aby Cementáři alespoň kosmeticky upravili nepříznivé skóre. Zubří porazilo Hranice poměrem 35:27.

Házenkáři Přerova sehráli poměrně vyrovnaný duel proti celku Dukly Praha. Pražané sice Hanáky nenechali ani jedinkrát vyrovnat, stále si udržovali alespoň minimální náskok. Přerov do utkání nastoupil s devíti hráči a v závěru na dobře fungující tým hostů nestačil. Dukla si bezpečně dokráčela pro "povinné" body.

Obhájce titulu zvítězil v Litovli. "Získali jsme povinné dva body. Na začátku druhé půle jsme soupeři dovolili srovnat, ale pak jsme zase odskočili a zbytek utkání kontrolovali," řekl trenér Západočechů Martin Šetlík. "Z průběhu a konečného výsledku zápasu zklamaní nejsme. Prohráli jsme s mistrem o šest branek a odvedli solidní práci v defenzivě," uvedl litovelský kouč Lubomír Krejčíř.

Brno zvítězilo těsné 27:26 doma nad Zlínem. V závěru vyrovnaného duelu domácí odskočili soupeři do vedení 27:24 a soupeř už stihl v posledních čtyřech minutách jen snížit. "Řekl bych, že průběh utkání neodpovídá výsledku, musíme to vzít sportovně. Máme dva body, ale lepším mužstvem jsme nebyli," konstatoval sebekritický brněnský trenér Andrej Titkov.

HK .A.S.A. Město Lovosice - HCB OKD Karviná

Extraliga házenkářů - 5. kolo:

Hranice - Zubří 27:35 (10:18)

Branky: Hastík 11, Magrla 4/2, Brož 3, Rachač 3, Mičkal 2, Samiec 2, Gřes 2 – Řezníček 9/1, Hrstka 6, Zahradníček 5, Reček 5, Kašpárek 3, Bechný 3, Šíra 2, Šustáček 1, Douda 1. Sedmimetrové hody: 5/2 – 1/1. Vyloučení: 1 – 6. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Diváků: 440

Lovosice - Karviná 35:33 (18:17)

Branky: Motl 11/2, Hes 6, Landa 6, Sýkora 4, Miko 3, Jonáš 2, Kolomazník 1, Chroustovký 1, Klimt 1 - Veřmiřovský 8, Chudoba 8, Užek Jan 6, Mlotek 4, Frančík 4, Paululík 2, Užek Jiří 1. Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/1. Vyloučení: 4 - 6. Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. Diváků: 300

Přerov - Dukla Praha 25:29 (12:15)

Branky: Zemánek 6, Dostál 6, Pernička 6, Hradil 2, Švébiš 2, Buček 2, Ďurčík 1 – Rams 5/2, Jeníček 5, Šůstek 5, Kastner 3, Fulnek 3, Kotrč 3/1, Petružela 2, Mubenzem 2, Šimůnek 1. Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/3. Vyloučení: 2 - 2. Rozhodčí: Králíček, Letev. Diváků: 73

KP Brno - Zlín 27:26 (16:14)

Nejvíce branek: Hanták 5, Kubis 4/3, Hubáček, Koubek a Aspiridis po 3, Hajčman 3/1 - Dujčák 6/2, Kafka 5, Plšek, Žůrek a Poloz po 3. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 5/4 - 2/2. Vyloučení: 3:4. Diváci: 210.

Litovel - Plzeň 19:25 (9:12)

Nejvíce branek: Juříček 4, Mičola a Dolák po 3, Konšel 3/1 - M. Škvařil 6, Petrovský 5, J. Škvařil a Loskot po 3, Vinkelhöfer 3/2. Rozhodčí: Frieser, Pavlát. Sedmimetrové hody: 1/1 - 4/2. Vyloučení: 4:6. Diváci: 498.