Buly - debata expertů

Pardubice doma s Ústím nezaváhaly a jsou v tabulce čtvrté

Praha - Basketbalisté Pardubic porazili v lize Ústí nad Labem 89:73 a posunuli se v tabulce už na čtvrté místo, které pro play-off zajišťuje výhodu domácího prostředí. Dosud čtvrtý Děčín v dramatické koncovce podlehl doma Svitavám 78:79, a naopak pořadím klesl.

Basketbal
zdroj: Isifa/Capital Pictures

Pardubičtí basketbalisté vstoupili do zápasu lépe a v osmé minutě vedli 18:8. O náskok ale do konce úvodní čtvrtiny přišli poté, co nejlepší střelec zápasu Mitchell třemi trojkami otočil na 19:18 pro Ústí. Domácí si znovu vypracovali náskok a po dvou minutách druhé půle vedli už 57:40. Severočeši ale sedmnáctibodovou šňůrou během necelých čtyř minut vyrovnali na 59:59.

Pak si vzal slovo Sanders a dal impulz k náporu svého týmu, který už vedení nepustil. Pardubičtí potvrdili, že v hale na Dukle jsou v této sezoně k neporažení. "Mnohem větší útočná aktivita na doskoku domácích, která provázela celé utkání od první do poslední minuty, to byla asi ta nejdůležitější věc," uvedl trenér Ústí Martin Stavěl. Vyzdvihl poté i hru Sanderse a Nelsona, kteří dali dohromady 48 bodů domácích.

Osmé místo, zajišťující jako poslední postup do play-off, si před Svitavami pojistil Kolín, který porazil Brno 84:69. Sedmá Ostrava přehrála USK Praha 85:62.

Basketbalová Mattoni liga mužů - 40. kolo:

Pardubice - Ústí nad Labem 89:73 (18:19, 49:38, 72:63) Nejvíce bodů: Nelson 25, Sanders 23, Muirhead 16, Kotas 11, Peterka 10 - K. Mitchell 29, Bowden a Šteffel po 14. Rozhodčí: Hruša, Kučerová, Jeřáb. Fauly: 19:22. Trestné hody: 21/17 - 19/14. Trojky: 4:9.

Ostrava - USK Praha 85:62 (25:17, 46:30, 64:49) Nejvíce bodů: Číž a Pelikán po 14, Alič 13 - Votroubek 21, Chán 14, Feštr a Vocetka po 11. Rozhodčí: Vondráček, Znamínko, Kapaňa. Fauly: 15:13. Trestné hody: 4/4 - 9/6. Trojky: 9:8.

Kolín - Brno 84:69 (30:17, 52:34, 64:55) Nejvíce bodů: Ličartovský a A. Mitchell po 15, Machač 14, Field 12 - Geiger 12, Dygrýn a McClain po 11, Marič 10. Rozhodčí: Kučera, Baloun, Heinrich. Fauly: 21:25. Trestné hody: 26/21 - 15/7. Trojky: 7:4.

Děčín - Svitavy 78:79 (18:28, 39:45, 59:65).