Hráčky Poruby v osmifinále těsně nestačily na švédský Höör

Ostrava - Těsnou prohrou skončilo první osmifinále Vyzývacího poháru pro házenkářky Poruby. Ty podlehly švédskému Hööru 24:25, když přitom ještě na začátku druhé půle vedly nad semifinalistkami minulého ročníku o pět branek.

Sestřih osmifinále Vyzývacího poháru Poruba - Höör

Skandinávský tým v úvodu prohrával 2:4, pak ale nastřílel pět gólů za sebou a do branky Poruby se místo Dolákové postavila Roháčková. Ostravanky vyrovnaly a znamenitě jim pak vyšel závěr poločasu, kdy posunuly skóre až na 15:12.

Po přestávce vystoupal porubský náskok dokonce až na slibných pět gólů, jenže pak přišel další zvrat a Höör otočil na 20:22. V závěru už Poruba dokázala jen snížit, švédský celek těsnou výhru udržel.

V osmifinále Vyzývacího poháru se představí i házenkářky pražské Slavie, které odehrají oba zápasy s týmem RK Zelina v Chorvatsku.

Osmifinále Vyzývacího poháru házenkářek, první zápas:

DHC Sokol Poruba - H 65 Höör (Švéd.) 24:25 (15:12).

Nejvíce branek: Hrbková 9, Uhráková 5, Poznarová 3 - Djapanovičová 8, Sandellová 6, Wallová 4. Rozhodčí: Mykolaitis, Sniurevičius (oba Lit.). Sedmimetrové hody: 3/3 - 4/4. Vyloučení: 1:0. Diváci: 660.