úterý 12. prosince 2017 Simona

Futsalisté důležitý duel s Chorvaty nezvládli a musí bodovat se Španělskem

aktualizováno 31. 1. 2014 22:46

Antverpy – Ještě minutu a půl před koncem drželi ve veledůležitém duelu proti Chorvatsku vedení. Čeští futsalisté však nezvládli závěr a nakonec pouze remizovali v úvodním utkání na evropském šampionátu 3:3. Svěřenci Tomáše Neumanna tak musí v závěrečném zápase základní skupiny uhrát minimálně remízu s největším favoritem turnaje Španělskem.

--:--

Dobrý den, vítejte u on-line textové přenosu z mistrovství Evropy ve futsalu, v němž na sebe narazí hráči České republiky a Chorvatska.

--:--

Sestavy:

Česko: Gerčák (Žďánský) – Cupák, R. Mareš, Rešetár, Slováček – Novotný, Oliva, Frič, Kovacs, Rodek, Seidler, Sláma, Belej

Chorvatsko: Jukič (Stojkič) – Novak, Jelovčič, Marinovič, Šuton – Capar, Grcič, Grbeša, Protega, Matoševič, Duvančič, Pavič, Babič

--:--

Zatímco Čechy čeká teprve první duel na turnaji, Chorvaté již první zápas mají vstup za sebou a to vynikající. V zápase proti superfavoritovi Španělsku uhráli důležitou remízu 3:3.

1.

Utkání začalo.

1.

Rešetár sestřelil Šutona a český tým si hned v úvodu připisuje nedovolený zákrok.

2.

Čechům vstup do zápasu vůbec nevyšel. Dvakrát zbytečně fauluje i Cupák a po dvou minutách mají na kontě již tři akumulované fauly.

3.

Chorvaté mohli jít do vedení. Jelovčič prostřelil Gerčáka, ale na brankové čáře ho zastoupil jeden z obránců.

4.

Češi měli roh. Fričovi se však příliš nepovedl.

5.

Rešetár si obhodil jednoho z obránců a tvrdě vypálil. Jeho střela se však nevešla mezi tři tyče.

6.

Češi zkoušeli narážečkou překvapit Chorvaty. Ti však záměr přečetli a přešli do rychlého protiútoku, ale český tým dokázal rozvíjející akci včas zastavit.

7.

Velká šance Chorvatů, kteří šli dva na jednoho, ale v rozhodující moment špatně přihráli.

7.

Belejovu ránu zblokoval Šuton.

8.

Marinovič šel sám na branku, ale Gerčáka ani nadvakrát nepropálil.

8.

Češi zatím vyborně napadají rozehrávku Chorvatů, kteří s tím mají velké problémy.

9.

Češi vedou. Novotný se uvolnil na levém křídle a mezi nohama Jukiče s velkého úhlu posílá svůj tým do vedení.

10.

Češi se snažili něco vymyslet, ale zastavila je nepřesná kombinace. Na druhé straně tak dopadli i Chorvaté.

11.

Gerčák hledal dlouhým míčem některého ze spoluhráčů. Jukič ale dobře vyběhl.

12.

Češi dobře přečetli kombinaci Chorvatska a postupovali 3 na jednoho. Akci zastavil faulem až Šuton a dostává žlutou kartu.

13.

Chorvaté si berou oddechový čas.

13.

Jukič vyrazil míč pouze před Belej, ale ten na něj v klíčové chvíli nedosáhl.

1 2 3 4 »

Češi v antverpské Lotto Areně začali lépe a po individuální akci Novotného se dostali v deváté minutě do vedení. Výběr trenéra Neumanna dobře presoval, ale iniciativu v závěru poločasu převzali Chorvati, kteří za to byli odměněni. Ve 14. minutě vyrovnal nepokrytý Jelovčič po rohu Marinoviče, který pak za dvě minuty sám z rychlého protiútoku otočil skóre.

Český výběr vlétl do druhé půle nejlépe, jak mohl, a po půl minutě vyrovnal. Brankář Jukič špatně vyhodil, k míči se dostal Mareš a z těžkého úhlu poněkud překvapivě dostal míč za záda chorvatského golmana. Ve 24. minutě Češi dokonali obrat. Po pěkné kombinační akci se trefil Belej.

Jenže poté neproměnil penaltu Seidler a bronzoví medailisté z Eura 2010 jednobrankový náskok neudrželi. V závěru chorvatské hry bez brankáře vyrovnal Capar, který stejně zajistil Chorvatům ve středu remízu 3:3 se Španělskem.

"Ohromné zklamání. Góly, které dostáváme, to jsou školácké chyby při střídání. Na mezinárodní úrovni tohle nejde. Mě to strašně mrzí a myslím, že ještě víc to bude mrzet kluky. Dneska si hrábli na dno, oddřeli to, ale vlastními blbostmi si prohráli zápas," řekl kouč Neumann.

České mužstvo by mohl v neděli posunout do play off i nerozhodný výsledek. Při případné remíze se Španělskem 1:1 a 2:2 by se kopaly pokutové kopy, při remíze 3:3 by mezi ČR, Chorvatskem a Španělskem rozhodoval žebříček fair play. Při remíze 4:4 a vyšší by postoupil český tým společně se Španěly.

"Nikdy jsme je neporazili ani jim nevzali bod. Ale proč jim ho nevzít tady, nebo se o to nepokusit? Naděje umírá poslední a my se samozřejmě budeme rvát do poslední vteřiny," uvedl Neumann. "Chorvati s nimi byli schopni uhrát 3:3, tak i my budeme věřit do poslední chvíle. Proč by se nestal zázrak? Třeba můžeme poslat Španěly domů," doplnil autor třetí české branky Michal Belej.

Chorvatsko - ČR 3:3 (2:1)

Branky: 14. Jelovčič, 16. Marinovič, 39. Capar - 9. Novotný, 21. R. Mareš, 24. Belej.

Sestava ČR: Gerčák - Cupák, R. Mareš, Rešetár, Slováček - Žďánský, Novotný, Oliva, Frič, Kovács, Rodek, Seidler, Sláma, Belej. Trenér: Neumann.