Svět motorů

Futsalisté důležitý duel s Chorvaty nezvládli a musí bodovat se Španělskem

Antverpy – Ještě minutu a půl před koncem drželi ve veledůležitém duelu proti Chorvatsku vedení. Čeští futsalisté však nezvládli závěr a nakonec pouze remizovali v úvodním utkání na evropském šampionátu 3:3. Svěřenci Tomáše Neumanna tak musí v závěrečném zápase základní skupiny uhrát minimálně remízu s největším favoritem turnaje Španělskem.

On-line textový přenos

40.

Český výběr si však větší šanci nevytvořil. Zápas končí 3:3 a Češi jsou velice blízko konci na MS. V závěrečném zápase by totiž museli bodovat se Španělskem.

39.

Češi se snaží s výsledkem něco udělat a hrají powerplay.

39.

Je znovu srovnáno. Češi nechali na zadní tyči úplně osamoceného Čapara, který prostřelil Gerčáka.

38.

Důležitý obranný zákrok Seildera, který v poslední chvíli dokázal odkopnout míč před jedním z chorvatských útočníků.

38.

Chorvaté zatím polidně kombinují ve velké vzdálenosti od české branky.

37.

Chorvaté začali hrát powerplay.

36.

Cupák byl sám před Jukičem, ale byl v příliš velkém úhlu a nedokázal chorvatského brankáře prostřelit. Následně zkoušel najít jednoho spoluhráče před brankou, ale ne příliš přesně.

36.

Jukič zkoušel dlouhý nákop, ale byl nepřesný.

35.

Na druhý pokus šel Seidler, ale i jeho Jukič vychytal. Tentokrát i v rámci pravidel.

35.

Kováč trefuje Jukiče. Jenže ten se příliš přiblížil a rozhodčí nechávají kop opakovat. Brankář Chorvatska ještě dostal žlutou.

35.

Za řeči vyfasoval žlutou i Novak.

35.

Chorvaté již pošesté faulují. Čei mají desítimetrový kop. Grcič dostává ještě žlutou kartu.

35.

Tak to byla tutovka Chorvatů jako hrom. Novak si šikovně položil jednoho z českých obránců a byl úplně sám před Gerčákem. Naštěstí pro Čechy nemíří přesně.

34.

Jelavčič si šikovně obhodil Sidlera a zjevil se před Gerčákem. Ten ale znovu chytá.

34.

Češi si berou oddechový čas.

33.

Další dobrý zákrok Gerčáka proti Šutonovi.

33.

Češi mají v posledních minutách problém udržet balon a jsou pod velkým tlakem Chorvatů.

33.

Jelovčič se pokusil parádičku, když si nadhodil míč do vzduchu, ale střela přes hlavu byla nepřesná.

32.

Grbeša našel rozběhnutého Šutona, jenž se zjevil sám před Gerčákem, který ho ale výborně vychytal. Následně Chorvaté faulují a připisují si pátý faul.

31.

Rešetár zkoušel nasadit Jelovčičovi jesličky, ale neúspěšně. Chorvatský útočník získal míč a přešel do rychlého protiútoku. Frič ho dokázal zastavit, ale nedovoleně. Rozhodčí mu za zákrok uděluje žlutou.

30.

Čechům vůbec nevyšel roh. Chorvaté přešli do rychlého brejku, ale špatně přihráli a Rešetár dokázal pas odkoupnout do autu.

29.

A další obrovská šance Chorvatů. Nejprve český tým podržel Gerčák a následně i Cupák, jenž v leže zblokoval míč jdoucí přímo do odkryté branky.

28.

Před českým brankářem úplně sám zjevil Jelovčič, ale jeho nedůraznou ránu Gerčák dokázal chytit. Češi teď měli velké štěstí.

28.

Češi se dobře brání a Chorvati mají velké problémy si vytvořit větší šanci.

27.

Chorvatský trenér si bere oddechový čas.

27.

Další dobrá rychlá akce Čechů, kterou však ukončuje nepřesnost.

27.

Češi standartku dobře rozehráli. Seidler před brankou patičkou snažil najít Belej, ale ten jeho záměr nepřečetl.

27.

Na Chorvatech je znát velká frustrace. Během chvilky již počtvrté faulují. Tentokrát Matoševič bez míče sestřelil Beleje, zacož dostal žlutou.

26.

Obrovská šance Novotnéh. Babič ztratil míč a český hráč byl sám před Jukičem. Zkoušel ho překonat střelou mezi nohy, ale chorvatský brankář dobře zasáhl.

26.

Babič za svůj faul a následné řeši inkasuje žlutou kartu.

26.

Slováček si na pravé straně obhodil šikovně Babiče, který ho fauluje. Češi mají nadějnou standartku.

25.

Cupák uvolnil lobánkem Rešetára, který okamžitě míč poslal před branku. Slováček však jeho pas nečekal a akce končí v autu.

24.

Češi obracejí vývoj. Seidler si nejprve narazil s Fričem a poté našel na zadní tyči osamoceného Beleje, který nedal Jukičovi šanci.

24.

Chorvaté následně přešli do brejku a Čechy musel na čáře zachraňovat jeden z beků.

23.

Novotný nasadil jednomu z beků housle, ale místo nahrávky zkoušel střelu, která byla zblokována.

23.

Marinovič se zůstal nekrytý, ale vypálil vysoko nad.

23.

Marinovič si zkoušel obhodil Rešetára. Ten ale skluzem posílá míč na roh.

22.

Výborná práce Mareše, který odzbrojil Marinoviče.

22.

Chorvaté šli do rychlého protiútoku. Dobře zasáhl Cupák.

21.

Češi vstupují do druhé půle nejlépším možným způsobem. Jukič špatně vyhodil. K miči se dostal Mareš, který vypálil z pravé strany. Chorvatský brankář jeho střelu podcenil a ta mu propadla do branky.

21.

Začíná druhý poločas.

20.

Je tady poločas, po kterém Češi prohrávají s Chorvatskem 1:2.

20.

Marinovič poslal míč před branku, kde se uvolňoval Šuton. Naštěstí pro Čechy v klíčový moment na balon nedosáhl.

20.

Cupák si patičkou narazil se Slováčkem a objevil se úplně sám před Jukičem. V poslední chvíli mu však míč od noh ukopla chorvatská obrana. Následně zkusil ránu opět Mareš, ale znovu byl nepřesný.

19.

Suton se vřítil mezi tři české hráče a zkoušel tvrdou ranou propálit Gerčáka, jenž jeho střela konči těsně vedle tyče.

19.

Mareše opět zkoušel dalekonosnou ranou překvapit Jukiče, jenže byl nepřesný.

18.

Novotný sestřelil bez míče na plovině Marinoviče a od rozhodčí uviděl žlutou kartu.

18.

Závěr poločasu patří Chorvatům, kteří českému výběru téměř nepůjčují míč.

17.

Seidler padá k zemi. Rozhodčí však nepískají.

16.

Rešetář dělá obrovskou chybu. Standartní situaci poslal přímo na kopačky Chorvatů, kteří přešli do rychlého brejku. Novak předložil míč před prázdnou branku, kde byl Marinovič, pro kterého již neměl sebemenší problém.

16.

Rešetár si hodil míč po lajně a je faulován.

16.

Marinovič si pohrál se Slováčkem. Branku však netrefil.

15.

Krásná akce Čechů na jeden dotek. Mareš však místo střely zvolil ještě jednu přihrávku, ale ta byla nepřesná.

15.

Po rychlé akci vystřelil Jelavčič. S jeho střelou doprostřed branky si Gerčák dokázal poradit a ukryl ji v rukavicích.

14.

Mareš vypálil. Ale jeho rána ohrozila pouze fanoušky.

14.

Mareš zkoušel ze standartní situace najít před brankou Rešetára, ale Jelovčič jeho záměr dokonale přečetl a míč odkopl do autu.

14.

14.

Slováček postupoval na branku Chorvatů a nedovoleně ho zastavil Jelovčič. Za svůj zákrok dostal žlutou.

14.

Je vyrovnáno. Marinovič zahrál roh přesně na zadní tyč, kde zůstal naprosto neobsazený Jelovčič, který propálil Gerčáka.

13.

Novak vypálil dalekonosnou ránu na Gerčáka, který ji pouze vyrazil před sebe. Češi však míč odklidili do bezpečí.

13.

Jukič vyrazil míč pouze před Belej, ale ten na něj v klíčové chvíli nedosáhl.

13.

Chorvaté si berou oddechový čas.

12.

Češi dobře přečetli kombinaci Chorvatska a postupovali 3 na jednoho. Akci zastavil faulem až Šuton a dostává žlutou kartu.

11.

Gerčák hledal dlouhým míčem některého ze spoluhráčů. Jukič ale dobře vyběhl.

10.

Češi se snažili něco vymyslet, ale zastavila je nepřesná kombinace. Na druhé straně tak dopadli i Chorvaté.

9.

Češi vedou. Novotný se uvolnil na levém křídle a mezi nohama Jukiče s velkého úhlu posílá svůj tým do vedení.

8.

Češi zatím vyborně napadají rozehrávku Chorvatů, kteří s tím mají velké problémy.

8.

Marinovič šel sám na branku, ale Gerčáka ani nadvakrát nepropálil.

7.

Belejovu ránu zblokoval Šuton.

7.

Velká šance Chorvatů, kteří šli dva na jednoho, ale v rozhodující moment špatně přihráli.

6.

Češi zkoušeli narážečkou překvapit Chorvaty. Ti však záměr přečetli a přešli do rychlého protiútoku, ale český tým dokázal rozvíjející akci včas zastavit.

5.

Rešetár si obhodil jednoho z obránců a tvrdě vypálil. Jeho střela se však nevešla mezi tři tyče.

4.

Češi měli roh. Fričovi se však příliš nepovedl.

3.

Chorvaté mohli jít do vedení. Jelovčič prostřelil Gerčáka, ale na brankové čáře ho zastoupil jeden z obránců.

2.

Čechům vstup do zápasu vůbec nevyšel. Dvakrát zbytečně fauluje i Cupák a po dvou minutách mají na kontě již tři akumulované fauly.

1.

Rešetár sestřelil Šutona a český tým si hned v úvodu připisuje nedovolený zákrok.

1.

Utkání začalo.

--:--

Zatímco Čechy čeká teprve první duel na turnaji, Chorvaté již první zápas mají vstup za sebou a to vynikající. V zápase proti superfavoritovi Španělsku uhráli důležitou remízu 3:3.

--:--

Sestavy:

Česko: Gerčák (Žďánský) – Cupák, R. Mareš, Rešetár, Slováček – Novotný, Oliva, Frič, Kovacs, Rodek, Seidler, Sláma, Belej

Chorvatsko: Jukič (Stojkič) – Novak, Jelovčič, Marinovič, Šuton – Capar, Grcič, Grbeša, Protega, Matoševič, Duvančič, Pavič, Babič

--:--

Dobrý den, vítejte u on-line textové přenosu z mistrovství Evropy ve futsalu, v němž na sebe narazí hráči České republiky a Chorvatska.

Češi v antverpské Lotto Areně začali lépe a po individuální akci Novotného se dostali v deváté minutě do vedení. Výběr trenéra Neumanna dobře presoval, ale iniciativu v závěru poločasu převzali Chorvati, kteří za to byli odměněni. Ve 14. minutě vyrovnal nepokrytý Jelovčič po rohu Marinoviče, který pak za dvě minuty sám z rychlého protiútoku otočil skóre.

Český výběr vlétl do druhé půle nejlépe, jak mohl, a po půl minutě vyrovnal. Brankář Jukič špatně vyhodil, k míči se dostal Mareš a z těžkého úhlu poněkud překvapivě dostal míč za záda chorvatského golmana. Ve 24. minutě Češi dokonali obrat. Po pěkné kombinační akci se trefil Belej.

Jenže poté neproměnil penaltu Seidler a bronzoví medailisté z Eura 2010 jednobrankový náskok neudrželi. V závěru chorvatské hry bez brankáře vyrovnal Capar, který stejně zajistil Chorvatům ve středu remízu 3:3 se Španělskem.

"Ohromné zklamání. Góly, které dostáváme, to jsou školácké chyby při střídání. Na mezinárodní úrovni tohle nejde. Mě to strašně mrzí a myslím, že ještě víc to bude mrzet kluky. Dneska si hrábli na dno, oddřeli to, ale vlastními blbostmi si prohráli zápas," řekl kouč Neumann.

České mužstvo by mohl v neděli posunout do play off i nerozhodný výsledek. Při případné remíze se Španělskem 1:1 a 2:2 by se kopaly pokutové kopy, při remíze 3:3 by mezi ČR, Chorvatskem a Španělskem rozhodoval žebříček fair play. Při remíze 4:4 a vyšší by postoupil český tým společně se Španěly.

"Nikdy jsme je neporazili ani jim nevzali bod. Ale proč jim ho nevzít tady, nebo se o to nepokusit? Naděje umírá poslední a my se samozřejmě budeme rvát do poslední vteřiny," uvedl Neumann. "Chorvati s nimi byli schopni uhrát 3:3, tak i my budeme věřit do poslední chvíle. Proč by se nestal zázrak? Třeba můžeme poslat Španěly domů," doplnil autor třetí české branky Michal Belej.

Chorvatsko - ČR 3:3 (2:1)

Branky: 14. Jelovčič, 16. Marinovič, 39. Capar - 9. Novotný, 21. R. Mareš, 24. Belej.

Sestava ČR: Gerčák - Cupák, R. Mareš, Rešetár, Slováček - Žďánský, Novotný, Oliva, Frič, Kovács, Rodek, Seidler, Sláma, Belej. Trenér: Neumann.