58. Rally Šumava Klatovy

Veselý nasázel Golden State osm bodů, Washingtonu to k výhře nestačilo

New York – Jeden z nejpovedenějších zápasů v sezoně NBA zažil basketbalista Washingtonu Jan Veselý. Český hráč v zápase s Golden State proměnil hned čtyři ze sedmi střel z pole, čímž vyrovnal své maximum v tomto ročníku, doskočil šest míčů a přidal tři bloky, dvě asistence a jeden získaný míč. Jeho tým však prohrál 96:112.

Jan Veselý
zdroj: Getty Images autor: Ned Dishman

Warriors vyhráli podeváté za sebou, tak dlouhá série se jim povedla naposledy v ročníku 1975/76. Washington ještě v poločase držel nerozhodný stav 58:58, úvod třetí části ale soupeř vyhrál 30:5 a bylo po zápase. Wizards prohráli potřetí v řadě. "V první půli jsme hráli, ale ve druhém poločase to vypadalo, jako by nám chcípl pes," povzdechl si křídelní hráč Wizards Bradley Beal.

Druhý celek Východní konference Miami ukončil pětizápasovou vítěznou sérii Toronta, které je na Východě třetí. Raptors v duelu divizních lídrů ještě v druhé půli vedli o devět bodů, ale domácí obrana je v poslední části udržela na 13 bodech. LeBron James přispěl k výhře 30 body, domácí náhradníci přehráli lavičku Toronta 43:15.

Pozici nejlepšího celku NBA udržela Indiana, jež zvítězila v Clevelandu 82:78. Vedoucím týmem Západní konference zůstává Oklahoma, která si poradila s Bostonem 119:96.

NBA:

Cleveland - Indiana 78:82, Dallas - New York 80:92, Detroit - Memphis 84:112, LA Lakers - Denver 115:137, Miami - Toronto 102:97, Oklahoma City - Boston 119:96, Washington - Golden State 96:112 (za domácí Veselý 8 bodů, 6 doskoků).