Dohráno MOL Cup

Indianu nezastavilo ani Milwaukee, Pacers vyhráli podeváté za sebou

New York - Basketbalisté Indiany prodloužili vítěznou sérii na úvod NBA o devátý zápas. Na palubovce Milwaukee zaznamenali dokonce nejvyšší výhru v sezoně 104:77 a v počtu zápasů v řadě bez porážky už vyrovnali klubový rekord. Devětkrát po sobě zvítězila Indiana dosud jen v listopadu 2002. Indiana má navíc na kontě skalpy všech čtyř rivalů v Centrální divizi, už dnes v noci ji ale čeká druhý zápas proti sousedovi v tabulce Chicagu. Bulls v pátek vyhráli i bez zraněné hvězdy Derricka Rose 96:80 v Torontu.

Argentinec Luis Scola slaví výhru Indiany
zdroj: AP autor: Michael Conroy

Proti Milwaukee měli Pacers ulehčenou roli tím, že soupeři chyběli čtyři zranění hráči. Hvězdou nejlépe bránícího týmu ligy byl pivot Roy Hibbert, autor 24 bodů, 10 doskoků a osmi bloků. "Pokud Roy hraje na této úrovni, pak by měla být pravděpodobnost naší výhry sto procent," řekl o spoluhráči Paul George, který přidal 22 bodů.

Mistrovské Miami porazilo Dallas 110:104, stále tak od začátku sezony trvá jeho série zápasů s nejméně stovkou nastřílených bodů, i když tři z devíti utkání prohráli. LeBron James jich nastřílel tentokrát 39 a soupeři nepomohlo ani to, že tři hráči dali nejméně dvacet bodů - Dirk Nowitzki 28, Vince Carter 21 a Monta Ellis 20. "Hráli jsme dobře, ale zničily nás ztráty míče," poukázal kouč Dallasu na 24 ztracených míčů proti 16 soupeře.

V duelu vedoucího týmu Západní konference s posledním zvítězilo favorizované San Antonio nad Utahem 91:82. Na sedmé výhře za sebou měl lví podíl rozehrávač Tony Parker s 22 body, z toho 14 dal v poslední čtvrtině, do které vstoupili hostující Spurs se sedmibodovým mankem. "Soupeře držely ve hře útočné doskoky, v prvním poločase si vybojoval dvanáctkrát opakovanou možnost na zakončení. Byla to pro nás dobrá lekce," řekl trenér San Antonia Gregg Popovich.

Výsledky pátečních zápasů NBA:

Atlanta - Philadelphia 113:103, Boston - Portland 96:109, Cleveland - Charlotte 80:86, Denver - Minnesota 117:113, Indiana - Milwaukee 104:77, LA Lakers - Memphis 86:89, Miami - Dallas 110:104, Phoenix - Brooklyn 98:100 po prodloužení, Sacramento - Detroit 90:97, Toronto - Chicago 80:96, Utah - San Antonio 82:91.