Paralympijský magazín

Futsalisté Helasu Brno v Kladně překvapili a vysoko vyhráli

Kladno - Stěžejní postavou zápasu, v němž oproti předpokladům hosté z Helasu Brno rozdrtili kladenské mužstvo 5:0, byl David Cupák. Brněnský hráč otevřel skóre, posléze přidal další dvě branky a byl trvalou hrozbou na hrotu útoku. Kladno se naproti tomu po celý zápas s výjimkou nastřeleného břevna do šancí nedostávalo a zaslouženě odchází z utkání poraženo. Zápas poznamenal nepříjemný střet domácího gólmana s hostujícím Radkem Sýkorou - prvně jmenovaný dostal červenou kartu, druhý musel být z hrací plochy odnesen. Helas Brno se díky výhře a třem bodům posunul na čtvrtou pozici, Kladno je v tabulce sedmé.

Futsalisté Kladna
zdroj: ČT sport autor: Michal Pavlík

"První poločas byly takové šachy, díky hrubce gólmana jsme ho vyhráli my. Myslím si, že jsme poté za druhý poločas vyhráli zaslouženě," řekla po utkání hvězda zápasu David Cupák. Hráči domácího mužstva měli pochopitelně odlišné dojmy a pocity. "V dnešním zápasu obecně jsme zklamali, co se týče důrazu," podotkl obránce David Frič.

Kladno - Helas Brno 0:5 (0:0).