čtvrtek 25. května 2017 Viola

Futsalisté Chrudimi rozdrtili Slavii a posunuli se do čela tabulky

aktualizováno 5. 11. 2013 15:22

Chrudim – Futsalisté Chrudimi opět potvrdili, že v české lize hledají jen těžko konkurenta. Úřadující mistr v 8. kole rozdrtil na domácí palubovce Slavii 8:1 a posunul se do čela tabulky před Teplice, jež mají však zápas dobru. Tři body si do tabulky připsalo i Tango Brno, které doma porazilo Spartu 5:3.

Utkání futsalové ligy Chrudim - Slavia Praha

Důležité utkání 8. kola CHANCE futsal ligy se hrálo v pondělí v Brně. Agromeli přivítalo poslední Plzeň. Oba celky měly před zápasem pouhé tři body. Výhru si nakonec připsal domácí tým po výsledku 5:2. Brněnské Agromeli vedlo už po prvním poločase 4:0 a kontrolovalo hru. Po přestávce zvýšil na 5:0 Outrata, což utkání rozhodlo. Plzeňský Indoss pak výsledek pouze korigoval.

"Utkání bylo vyrovnané," povzdychl si trenér Plzně Tomáš Kadlec. "Opět jsme shořeli na neproměňování šancí, jinak jsme byli soupeři rovnocenným soupeřem. Vypracovali jsme si dost šancí, ale na rozdíl od domácích my jsme je neproměnili. Prvním třem brankám domácích jsme hodně pomohli svými chybami. My jsme trefovali brankáře nebo tyče. Dvě branky jsme dali až ke konci zápasu, což už moc neřešilo."

Chrudim do utkání nastoupila bez čtyř opor – Maxe, Michala Mareše, Slováčka a Dentinha. I tak o své výhře rozhodla hned v úvodu utkání. Po devíti minutách totiž vedl ERA-PACK 5:0 a plně kontroloval hru. Za hosty se podařilo snížit pouze Sopovi. Do druhé půle šly oba celky za stavu 7:1 a Chrudim byla na balonu. Jediná branka druhé části padla ve 36. minutě, kde uzavřel skóre Chmelík.

Brněnské Tango vykročilo pro další tři body již v prvním poločase, kdy si vytvořilo čtyřbrankový náskok. Jenže po přestávce nastoupil do sparťanské branky Martin Mareš, což jako by Spartu nakoplo. Pražané snížili až na 3:4, ale v závěru místo vyrovnání inkasovali ze sálovky Seidlera – 5:3.

Hráči Benaga potřebovali opět vyhrát, aby si zvedli pochroumané sebevědomí, jenže hned ve 3. minutě poslal hosty do vedení Šmíd. Pražané však zabrali a do přestávky výsledek brankami Mareše, Štveráka a Rodka otočili na 3:1. Ve druhé půli ale Benago branku nepřidalo. Naopak! Muselo se strachovat o tři body, když ve 36. minutě snížil na rozdíl jedné branky hradecký Mlynář.

FK ERA-PACK Chrudim – SK Slavia Praha 8:1 (7:1)

Branky a nahrávky: 2. R. Mareš (Koudelka), 3. Rešetár (Koudelka), 5. Douglas, 7. Douglas (Kopecký), 9. Koudelka, 12. Rešetár (R. Mareš), 27. Koudelka (Douglas), 36. Chmelík (R. Mareš) – 6. Sop.

FC Tango Brno – AC Sparta Praha 5:3 (4:0)

Branky a nahrávky: 1. Belej (Kovács), 4. Chadzidis (Havel), 6. Kovács (Belej), 11. Kovács (Seidler), 40. Seidler (Záruba) - 30. Zapletal (Šnídl), 32. Srkal (Havrda), 36. Aladžič (Havrda).

FC Benago Praha – UFA Salamandr XXL Hradec Králové 3:2 (3:1)

Branky a nahrávky: 5. Mareš (Rodek), 6. Štverák (Lištván), 19. Rodek (Mareš) – 3. Šmíd (Černý), 36. Mlynář.

FC Agromeli Lino Brno – SK Indoss Plzeň 5:2 (4:0)

Branky a nahrávky: 1. Nosko (Veselovský), 11. Veselovský (Nosko), 16. Outrata (Kalina), 20. Mica (Dornay), 29. Outrata (Kalina) – 35. Filinger (Vitouš), 40. Koc (Kadlec). Rozhodčí: Honěk – Sebök. ŽK: Koc, Mižár, Vitouš (vš. PLZ). Diváci: 60.