Golf Time

Chrudim rozstřílela Vysoké Mýto a vrátila se do čela tabulky

Praha – Po zaváhání v minulém kole, kdy prohráli v Teplicích, se vrátili futsalisté Chrudimi na vítěznou vlnu. Úřadující mistr ve východočeském derby zdolal rozdílem třídy Vysoké Mýto 6:1 a minimálně do úterý se posunul do čela tabulky. Dařilo se i nováčkovi z Hradce Králové, jenž vyhrál důležité utkání na palubovce Plzně. Pražské derby mezi Benagem a Spartou vítěze nemělo.

Utkání Chrudim - Kladno
zdroj: ČT sport autor: Michal Pavlík

Chrudim se brzy v zápase s Mýtem dostala do dvojbrankového vedení. Nejzbach, který přijel hodně oslaben, dokázal ještě Müzbergerem snížit na 1:2, ale to bylo z jeho strany vše. V domácím dresu se opět střelecky prosadil Max, který dal tři branky.

Hradec Králové přijel na utkání pozdě, což se projevilo hned v 1. minutě, kdy skóroval domácí M. Míka. Jenže Salamandr do přestávky skóre třemi góly otočil. Po přestávce si udržoval dvojnásobný náskok a připsal si druhou výhru v řadě. Plzeň nadále zůstává poslední.

Kladenští satani hráli druhé domácí utkání, ve kterém odčinili vysokou porážku z utkání s Tangem. Hattrick v domácím dresu nastříleli Jaráb s Pleyerem. Oba střídavě zatěžovali konto soupeře, který dokázal sice snížit na kontaktních 3:4, jenže místo vyrovnání inkasoval ještě dvakrát. Domácí díky výhře už tři utkání v řadě neprohráli.

Derby mezi Benagem a Spartou zahájili lépe hosté. Rudí se dostali do dvoubrankového vedení, o které však během patnácti vteřin třinácté minuty přišli, když dal dvě branky Mareš. Po přestávce Sparta znovu vedla po trefě Semeráda, ale Benago znovu přišlo s odpovědí, když přihrávku Rodka zužitkoval Douglas – 3:3. Benago doma naposledy vyhrálo v prvním kole. Sparta podruhé za sebou remizovala.

ERA-PACK Chrudim - Nejzbach Vysoké Mýto 6:1 (3:1)

Branky a nahrávky: 8. Max, 13. Max (Slováček), 16. Koudelka (R. Mareš), 22. Max (Slováček), 34. Chmelík, 38. Slováček (Chmelík) - 14. Münzberger (Mich. Brychta). Rozhodčí: Bělovský – Rybka. Bez karet. Diváci: 400.

SAT-AN Kladno - Slavia Praha 6:3 (3:2)

Branky a nahrávky:1. Jaráb (Junek), 12. Pleyer (Frič), 14. Jaráb, 21. Pleyer (Frič), 31. Pleyer (Junek), 34. Jaráb (Pleyer) - 7. Novotný (Filinger), 15. Novotný (Matějka), 22. Brychta (Blasco). Rozhodčí: Melničuk – Chládek. ŽK: Frič - Oliva, Filinger. Diváci: 70.

Indoss Plzeň - Salamandr Hradec Králové 3:5 (1:3)

Branky a nahrávky: 1. Míka M. (Míka D.), 29. Vitouš (pen.), 37. Koc - 6. Chromek (Šmíd), 9. Šmíd, 10. Friedl (Chromek), 25. Kilevník (Podolník), 29. Podolník. Rozhodčí: Gryc – Hofmann. ŽK: Kučera, M. Míka, Koc, Gabriel – Černý. Diváci: 100.

Benago Praha - Sparta Praha 3:3 (2:2)

Branky a nahrávky: 13. Mareš (Lištván), 13. Mareš (Douglas), 34. Douglas (Rodek) - 6. Havrda (Zapletal), 9. Zapletal (Havrda), 33. Semerád (Šnídl). Rozhodčí: Kaštánek – Smreček. ŽK: Lištván, Douglas, Štverák, Brahimi – Šnídl, Havrda. Diváci: 100.