Buly - debata expertů

Nový rekord: VŠ Praha nastřílely Brnu 116 bodů. USK je stále suverénní

Praha - Hráčky VŠ Praha se v utkání pátého kola postaraly o rekordní bodový výkon nové sezony - na svém hřišti deklasovaly SŠMH Brno 116:54 a o šest bodů překonaly dosavadní rekord USK Praha. To je však stále suverénní, mistryně deklasovaly Karlovy Vary na jejich hřišti 90:38 a upevnily si tak vedení v tabulce.

Basketbalistky VŠ Praha v bílém
zdroj: ČTK autor: Doležal Michal

USK v západočeských lázních proti Lokomotivě nastoupilo zostra, v první čtvrtině ubránilo soupeře na pouhé čtyři body. Jeho náskok pak ještě před první přestávkou přesáhl dvacet bodů. Ani v dalším průběhu domácí hráčky nemohly pomýšlet na přijatelný výsledek, v pražském dresu se dostala na 20 bodů nejlepší střelkyně soutěže Jelena Dubljevičová.

USK zatím všechny soupeře porazil nejméně třicetibodovým rozdílem, v příštím kole ve středu čeká mistra doma šlágr s euroligovým rivalem z Brna, který už v této sezoně nečekaně dvakrát prohrál. Slovanka od úvodní senzační výhry právě nad IMOSem stále čeká na vítězství a dnes prohrála doma i se Strakonicemi (72:79). Nezabránila tomu ani Sara Watkinsová, která 31 nastřílenými body stanovila nový rekord začínající sezony.

5. kolo basketbalové ligy žen:

VŠ Praha - SŠMH Brno 116:54 (28:12, 55:28, 86:41)
Nejvíce bodů: Reisingerová a Pudláková po 17, Traceyová 15, Pohunková 14, Vorlová 13, Vyoralová a Bakajsová po 12, Opočenská 10 - Ivančevičová 14, Pustějovská 12, Beránková 11.

IMOS Brno - Valosun Brno 78:64 (25:17, 41:30, 65:39)
Nejvíce bodů: Keyová 19, Pecková 15, Vlková 14, Hanušová 11 - Mrhálková 21, Spragueová 15, Sedláková a Adamcová po 7.

Trutnov - Hradec Králové 77:79 (21:22, 40:40, 55:60)

Karlovy Vary - USK Praha 38:90 (4:26, 19:48, 27:71)
Nejvíce bodů: Magerčiaková 12, Kušlitová 9, Sedláčková 7 - Dubljevičová 20, Bjelicová a Stejskalová po 16, Vítečková a Burgrová po 12.

Slovanka MB - Strakonice 72:79 (21:16, 38:33, 55:61)
Nejvíce bodů: Watkinsová 31, Uhrová 20, Baltičová 10 - Mračnová a Porterová po 21, Jeništová 14, Jilečková 10.

První porážku v sezoně utrpěly v brněnském derby hráčky Valosunu. Euroligový IMOS se oklepal po prohře v prodloužení na hřišti Hradce Králové a městské rivalky v bouřlivé atmosféře porazil 78:64. Valosun se přesto udržel v čele tabulky o skóre před Hradcem, který tentokrát zvítězil v Trutnově těsně 79:77.

"Bylo to jednoznačné utkání. V prvních třech desetiminutovkách byly naše hráčky jasnými vládkyněmi na palubovce. Až v závěru se ukázalo, že nám chybí druhá rozehrávačka. Doufám, že v dalších zápasech už bude Jalčová k dispozici," uvedl k jasnému vítězství trenér IMOSu Jan Bobrovský.