Buly - debata expertů

České basketbalové juniorky získaly na ME bronzové medaile

Nitra (Slovensko) - České basketbalové juniorky vybojovaly na mistrovství Evropy v Nitře bronzové medaile. Po sobotní smolné semifinálové prohře od Ruska dnes svěřenkyně trenérky Romany Ptáčkové porazily v utkání o třetí místo Francii 70:61. Juniorky získaly na kontinentálním šampionátu medaili poprvé od roku 2002, kdy skončily ve Slovinsku rovněž třetí. Titul mají basketbalistky Litvy, které ve finále porazily Rusko 63:57.

Utkání basketbalistek
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Po většinu dnešního zápasu měl český tým hru pod kontrolou a udržoval si nepatrný bodový náskok. Francouzky ve druhém poločase přitvrdily hru v obraně, zpřesnily koncovku a v závěrečné čtvrtině postupně srovnaly krok. Ještě šest minut před koncem byl proto stav nerozhodný 58:58. Po střelách Březinové a Staré ale získaly rychle české juniorky rozhodující náskok a vývoj zápasu už nepustily z rukou.

Výsledky:
Finále: Litva - Rusko 63:57 (22:13, 31:30, 50:45)
Nejvíce bodů: Rinkeviciuteová 27, Solopovová 15, Paugaiteová 11 - Šilovová 14.

O 3. místo: Česká republika - Francie 70:61 (17:16, 33:27, 56:49)
Nejvíce bodů: Březinová 16, Stará 15, Karolína Elhotová 14, Zavázalová 11 - Tchatchouangová 27. Trestné hody: 21/11 - 23/19. Fauly: 18:15. Trojky: 7:4.

O 5. místo: Španělsko - Srbsko 69:64.
O 7. místo: Slovensko - Polsko 76:46.