středa 22. listopadu 2017 Cecílie
MS v hokejbalu

Hokejbalisté rozdrtili Francii a drží naději na 1. místo ve skupině

St. John's (Kanada) – Čeští hokejbalisté rozdrtili ve svém závěrečném vystoupení v základní skupině B na mistrovství světa v kanadském St. John's Francii 20:0 a drží si naději na první místo, z kterého by postoupili přímo do semifinále. Pěti góly se na kanonádě podílel Jan Bacovský.

Čeští hokejbaloví reprezentanti

Svůj střelecký večer načal Bacovský už ve 43. sekundě. Ve čtvrté minutě zvýšil Lukáš Soukup a za 14 sekund se prosadil opět Bacovský. Pak trefil Průcha tyč, ale Češi v úvodním dějství zúročili svou převahu dalšími dvěma trefami Bacovského a po jedné Růžičky a Wróbela.

Výběr trenéra Drahomíra Kadlece přidal ve druhém dějství dalších pět branek díky Kejřovi, Wróbelovi, Topolánkovi, Bílému a Radku Soukupovi. V závěrečné třetině se prosadili ještě dvakrát Střecha a jednou Průcha, Blažek, Hnízdil, Lukáš Soukup, Bacovský a Kudela.

Český tým je aktuálně první o dva body před Portugalskem a Spojenými státy americkými. Portugalci ještě hrají zápasy se Švýcarskem a USA a k přímému postupu do semifinále potřebují Češi výhru Američanů nad Portugalci. Semifinále se hraje v sobotu, čtvrtfinále v pátek.

Hokejbalisté rozdrtili na MS Francouze 20:0

Skupina B:

ČR - Francie 20:0 (7:0, 5:0, 8:0)
Branky: 1., 4., 10., 15. a 43. Bacovský, 4. a 42. L. Soukup, 14. a 25. Wróbel, 40. a 44. Střecha, 9. Růžička, 17. Kejř, 25. Topolánek, 25. Bílý, 28. R. Soukup, 31. Průcha, 34. Blažek, 42. Hnízdil, 45. Kudela.