Magazín EURO 2024

Prostějov porazil Ostravu a vede v semifinále 1:0

Prostějov - Basketbalisté Prostějova porazili v úvodním zápase semifinálové série NBL Ostravu 95:82. Rozhodující náskok si Hanáci vypracovali v úvodu poslední čtvrtiny, kdy od stavu 66:60 vyhráli čtyřminutový úsek vysoce 20:3. Druhý zápas bude hostit v sobotu Nová huť.

Sestřih basketbalu Prostějov - Ostrava

Do poločasu byl duel vyrovnaný, ve třetí čtvrtině se Orlům podařilo vzdálit na 16 bodů, ale hosté ještě do třetí přestávky deset bodů z manka ubrali. Úvod poslední části ale vyzněl výrazně ve prospěch druhého týmu po základní části, takže zůstalo zachováno pravidlo o domácí neporazitelnosti, která v této sezoně mezi oběma celky platí.

V zápase vynikali střelci z dálky, oba týmy trefily po dvanácti tříbodových střelách. Domácí Jaroslav Prášil proměnil dokonce šest ze sedmi trojek a s 22 body byl nejlepším střelcem Orlů. Dvouciferně skórovalo ještě pět jeho spoluhráčů. Ostravský Jeremiah Wilson dal 24 bodů včetně čtyř trojek.

Prostějov - Ostrava 95:82 (20:18, 44:38, 66:60)

Nejvíce bodů: Prášil 22, Pandula 16, Švrdlík a Bohačík po 13, Marko a Slezák po 11 - Wilson 24, Dufault 19, Číž 18, Barnes 11. Rozhodčí: Dolinek, Paulík, Hruša. Fauly: 19:21. Trestné hody: 24/19 - 18/12. Trojky: 12:12.