TCL V Repre

Jičín remizoval s Plzní, Hranice ztrácí už jen tři body

Praha - Vedoucí tým extraligy házenkářů Jičín ztratil v pátém kole nadstavby bod za remízu 22:22 v Plzni. Jeho největší pronásledovatelé z Hranic porazili Zubří 27:22 a snížili ztrátu na lídra na tři body.

Plzeň ještě v nadstavbě nevyhrála, ale proti Jičínu dlouho směřovala k vítězství. Západočeši pečlivě hlídali kanonýra Babáka a po dvaceti minutách vedli 10:6. Ve vedení se pak drželi až do 53. minuty, ale nakonec měli k výhře blíž hosté, než těsně před koncem vyrovnal Petrovský.

Hraničtí šli za 16. vítězstvím v sezoně odhodlaně a už v poločase vedli nad Zubřím o pět gólů 15:10. Po změně stran byl jejich oporou brankář Kučerka, který nedovolil bojujícím hostům výrazněji skóre zkorigovat. Poprvé v nadstavbové části vyhrála Dukla Praha a po vítězství 25:19 nad Lovosicemi se posunula na čtvrté místo.