neděle 22. října 2017 Sabina
Euro floorball tour

Florbalistky prohrály na EFT se Švýcarskem 4:7

Brno, Tampere - České reprezentantky podlehly ve svém druhém utkání na domácím turnaji Euro Floorball Tour v Brně Švýcarsku 4:7. Stejně jako po páteční porážce s Finskem si připsaly bonusový bod za výhru v nájezdech 2:0. Muži podlehli na Euro Floorball Tour v Tampere Švédům 3:7.

Utkání Česko - Švýcarsko

Švýcarky získaly v úvodním dějství slepenými góly dvoubrankové vedení. V osmé minutě překonala Provázkovou Nötzliová a za 47 vteřin zvýšila Wikiová. Po 45 sekundách druhého dějství snížila v přesilovce Krupnová a ve 26. minutě vyrovnala Černá.

Dvoubrankový náskok opět získaly Švýcarsku Ulberová a Stellaová, ale hned po deseti sekundách odpověděla Krupnová a 13 sekund po začátku třetí třetiny smazala ztrátu Dominika Šteglová.

Česko - Švýcarsko

Ve 42. minutě vrátila Švýcarkám vedení z trestného střílení Wikiová, devět minut před koncem zvýraznila náskok Vögeliová a při power play dovršila výsledek Bachmanová. V nájezdech skórovaly jen Jarolímová a Koníčková.

Turnaj zakončí svěřenkyně trenérek Karolíny Šatalíkové a Markéty Šteglové v neděli od 15:00 proti Švédsku.

Výsledky - Euro Floorball Tour žen:

ČR - Švýcarsko 4:7 (0:2, 3:2, 1:3), nájezdy 2:0
Branky a nahrávky: 21. Krupnová (Billá), 26. Černá (Provázková), 40. Krupnová (Štéglová), 41. Štéglová (Urbánková) - 8. Nötzliová (Martiová), 9. Wikiová (Hermannová), 28. Ulberová (Zwinggiová), 39. Stellaová (Zwinggiová), 42. Wikiová z trestného střílení, 51. Vögeliová (Wikiová), 60. Bachmannová (Martiová). Rozhodčí: Hejnová, Romčáková (obě ČR). Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváci: 537.

Švédsko - Finsko 3:2 (1:0, 1:1, 1:1), nájezdy 1:0.

Ani ve druhém utkání se Češi nedočkali vítězství

Čeští florbalisté po páteční těsné porážce s Finskem prohráli na Euro Floorball Tour v Tampere se Švédskem 3:7. Úřadující mistři světa rozhodli už v první třetině, kterou vyhráli 4:0.

V dodatečných nájezdech získali svěřenci trenéra Radima Cepka alespoň bod za výhru 3:2. Vystoupení na turnaji zakončí Češi v neděli proti Švýcarsku.

Favorizovaní Švédové otevřeli skóre v deváté minutě, kdy překonal gólmana Bauera Larsson. Za 93 vteřin zvýšil Kim Nilsson a v 15. minutě, jen tři vteřiny po konci Natovova trestu, upravil na 3:0 Henriksson. Mezi střelce se v prvním dějství zapsal ještě Samuelsson.

Po 38 vteřinách druhé třetiny sebral čisté konto Ahrbergovi Jendrišák, ale ve 27. minutě při dalším Natovově vyloučení zvýšil Malmström. Švédové se pak prosadili i ve vlastním oslabení díky Johanssonovi.

V 50. minutě vedli po trefě Hovlunda v přesilovce při Sýkorově trestu Švédové už 7:1. V závěru zmírnili prohru Ondrušek a Natov. Dodatečný rozstřel rozhodl až v osmé sérii Ondrušek.

Výsledky - Euro Floorball Tour mužů:

ČR - Švédsko 3:7 (0:4, 1:2, 2:1), nájezdy 3:2
Branky a nahrávky: 21. Jendrišák (Natov), 59. Ondrušek (Curney), 60. Natov (Jendrišák) - 9. Larsson (Galante), 11. K. Nilsson (Samuelsson), 15. Henriksson (Samuelsson), 18. Samuelsson, 27. Malmström (Nilsberth), 36. Johansson (Karlsson), 50. Hovlund (Nilsberth). Rozhodčí: Vilkki, Alakare (oba Fin.). Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 215.

Finsko - Švýcarsko 4:5 (2:1, 2:3, 0:1), nájezdy 2:0.