Golf Time

Basketbalistky IMOS i USK dělí jedna výhra od finále

Brno/Praha - Oba favorizované týmy v lize basketbalistek dělí jedna výhra od postupu do finále play-off. IMOS Brno porazil ve druhém utkání Hradec Králové 88:64 a ZVVZ USK Praha díky zlepšení ve druhém poločase zvítězil nad Trutnovem 83:70. Semifinálové série tak mohou skončit již ve středu.

Hráčky IMOSu Brno
zdroj: isifa/MAFRA autor: Petr Topič

Brňanky budou usilovat o postup v Hradci Králové, kde se v této sezoně podařilo Lvicím jednou nad obhájkyněmi stříbra zvítězit. V únoru totiž nečekaně vyhrály 62:58.

Na rozdíl od sobotního duelu Brňanky tentokrát získaly bezpečný náskok už v první čtvrtině, kterou vyhrály 31:14. Od té doby favorit vývoj utkání kontroloval a postupně náskok ještě nepatrně navyšoval. Nejlepší střelkyní zápasu byla hradecká Klára Rosenbaumová s jednadvaceti body, domácí Tereza Pecková se i díky třem trojkám dostala na patnáct bodů.

Hráčky USK Praha zdolaly v prvním semifinále Trutnov o 24 bodů, ale dnes obhájkyně titulu v poločase překvapivě o tři body prohrávaly. Pak ale získaly převahu a poslední čtvrtinu ovládly 23:12. Pražanky dovedly k vítězství Jelena Škerovičová, autorka dvaceti bodů a sedmi asistencí, a Rebbekkah Brunsonová. Ta zaznamenala double double díky 18 bodům a 13 doskokům.

Semifinále play off basketbalové ligy žen - 2. zápasy:

IMOS Brno - Hradec Králové 88:64 (31:14, 51:32, 68:36)

Nejvíce bodů: Pecková 15, Abdiová 14, Hanušová a Jurčenková po 11, Vlková 10 - Rosenbaumová 21, Čepelková 11, Stará 8. Stav série 2:0.

USK Praha - Trutnov 83:70 (27:26, 43:46, 60:58)

Nejvíce bodů: Škerovičová 20, Brunsonová 18, Vaughnová 15, Elhotová 14 - Hindráková a Záplatová po 13, Andersonová a Vacková po 9. Stav série 2:0.