pondělí 11. prosince 2017 Dana

Házenkářky Mostu v interlize jednoznačně přehrály Veselí

Most - Házenkářky Mostu znovu vedou tabulku česko-slovenské interligy o pět bodů. Veselí nad Moravou porazily svěřenkyně trenéra Dušana Poloze vysoko 29:18 a v osmnáctém zápasu sezony si připsaly sedmnácté vítězství. Jedinou porážku na podzim utrpěly právě ve Veselí.

Fanoušci ve Veselí hnali své oblíbenkyně vpřed

Očekávaná bitva se zanedlouho změnila v jednoznačnou záležitost severočeských hráček. Krok s ambiciózními soupeřkami udržely Veselanky jen do 17. minuty, kdy byl stav 6:6. Potom už domácí házenkářky snadno rozebíraly veselskou obranu, navíc jim dobře zachytaly Bezpalcová i Müllnerová.

Před přestávkou Růčková zvýšila rozdíl skóre už na osm gólů a ani začátek druhé půle "panenkám" vůbec nevyšel. Za dvacet minut hry se trefily jen třikrát a vzpamatovaly se až v závěru, kdy domácí trenér Poloz poslal do hry náhradnice.

Druhé místo patří Michalovcům, které odehrály o zápas méně než vedoucí tým. Veselí je páté.

Interliga házenkářek - 19. kolo:

Most - Veselí nad Moravou 29:18 (15:7) Nejvíce branek: Růčková a Weisenbilderová po 6, Beňušková a Vysloužilová po 5 - Štěrbová 8, Rajnohová 4, Jandásková 3.

Nitra - Šaľa 23:38 (11:17).