Basketbalistky IMOSu Brno zlomily v závěru odpor VŠ Praha

Brno - Až v poslední čtvrtině zlomily basketbalistky IMOSu Brno odpor VŠ Praha a v předposledním kole základní části ligy zvítězily 87:73. Do závěrečné čtvrtiny šly české vicemistryně s náskokem pouhých čtyř bodů, ale její úvod zvládly a vytvořily si vedení až o 19 bodů.

Před posledním 22. kolem brněnský celek dál ztrácí jen bod na vedoucí ZVVZ USK Praha. Úřadující šampionky zakončí za týden základní část utkáním v Hradci Králové, IMOS bude hrát derby s Valosunem.

Právě ze hřiště Valosunu si basketbalistky VŠ Praha ve středu odvezly vítězství 75:57, na silnější brněnský klub ale nevyzrály. K vítězství euroligového týmu přispěla 24 body Američanka Ohldeová, 19 bodů dala druhá nejlepší střelkyně ŽBL Švédka Abdiová.

VŠ táhla veteránka Reisingerová. Devětatřicetiletá hráčka, která ve středeční dohrávce překonala 461. startem v české nejvyšší soutěži ligový rekord, zaznamenala 22 bodů a 13 doskoků.

Na vedoucí duo tabulky ztratil třetí Hradec Králové, který na palubovce desátých Strakonic prohrál 73:75. Lví podíl na těsném vítězství Jihočešek měla Křížová, která nasbírala 22 bodů a 15 doskoků. Zdatně jí sekundovala Thomasová s 16 body a 12 doskoky.

Basketbalová Excelsior liga žen - 21. kolo:

IMOS Brno - VŠ Praha 87:73 (22:19, 42:43, 64:60), Strakonice - Hradec Králové 75:73 (17:20, 34:43, 54:54), DSK Karlín - Trutnov 85:79 (17:15, 53:42, 70:53)