pondělí 25. září 2017 Zlata

Volejbalisté Liberce v 13. kole potvrdili roli favorita, mezi ženami kraluje i nadále Prostějov

aktualizováno 12. 1. 2013 21:14

Praha – Pozici favoritů potvrdily v rámci 13. kola volejbalové ligy mužů všechny tři vedoucí celky, když vyhrál jak Liberec, Příbram, tak i obhájce mistrovského titulu z Českých Budějovic. Situace v čele tabulky tak zůstala stejná. Liberec vede o pět bodů před Příbramí, další bod ztrácejí obhájci mistrovského titulu z Českých Budějovic. Suverénní pozici potvrdily i volejbalistky Prostějova, které doma hladce porazily Slavii a v čele tabulky mají již šest bodů.

Liberečtí volejbalisté

Liberecká Dukla zvítězila ve Zlíně 3:1, stejně jako Jihočeši v Ostravě. Tam ale vyhráli první set domácí hráči a favorizovaní hosté museli otáčet nepříznivý stav. Zbytek zápasu se už ale nesl v jednoznačné režii volejbalistů Jihostroje.

Ve Zlíně naproti tomu ovládla první i druhý set liberecká Dukla, jenže domácí se zvedli a dovedli utkání až do dramatické koncovky čtvrté sady. Potom se ale na podání postavil Hýský a jeho tři servisy zápas rozhodly. Liberecký kouč Nekola zatím nepostavil kanadskou posilu Kaminského, který by měl na bloku zastoupit zraněného Beera.

Příbram přehrála poslední Ústí nad Labem hladce 3:0. Domácí byli mnohem dynamičtější, zejména v druhém setu se navíc projevila kvalita jejich

ČZU Praha porazila nováčka ze Starého Města také 3:0 a posunula se na páté místo za Zlín. Odolena Voda hrála popáté ze sedmi posledních kol tie-break, ale počtvrté ho nezvládla a podlehla Havířovu 2:3.

Volejbalistky Frýdku-Místku potrápily Olymp, ale bod nezískaly

Frýdek-Místek měl výtečný nástup a v prvním setu favorizovaného protivníka dlouho přehrával. Pražanky se vzchopily pozdě: za stavu 15:24 sice odvrátily sedm setbolů, přesto už sadu nezachránily.

V druhém a třetím dějství zlepšil Olymp hru v útoku a obě sady s přehledem vyhrál. Vyrovnaný čtvrtý set poté dospěl do koncovky, v níž domácí hráčky sahaly po vyrovnání, tři body si ale nakonec přece jen odvezl Olymp.

Trenér prostějovských obhájkyň titulu Čada se musí vyrovnat s absencí nahrávačky Jelínkové a libera Chlumské, které mu po artroskopii kolena budou chybět zřejmě až do poloviny února. Na Slavii nastoupila v hostujícím týmu na liberu Miletičová, ale svou úlohu zvládla, 19 body se blýskla její spoluhráčka Kossányiová.

Oběma zápasům předcházela minuta ticha za dvaadvacetiletou olomouckou volejbalistku Alenu Honkovou, která před týdnem náhle zemřela.