Basketbalista Bartoň zářil v dresu USK

Praha - Luboš Bartoň dovedl basketbalisty USK Praha k vítězství v Levicích, kde vysokoškoláci v 21. ligovém kole vyhráli nečekaně vysoko 80:56. Zkušený reprezentant Bartoň nastřílel 24 bodů, tedy právě tolik, kolik činil konečný rozdíl ve skóre.

Další dva zápasy skončily rovněž jednoznačnými výsledky, Děčín zdolal Jindřichův Hradec 84:63 a trenér vítězů Pavel Budínský chválil svůj tým především za první poločas. "Z naší strany byl velmi vydařený v obraně i v útoku. Dělali jsme tam sice některé chyby, ale nikdo není bezchybný. Chtěl bych ale dát kredit hostům za velmi dobrý druhý poločas, protože po návratu ze šatny nesložili zbraně," uvedl Budínský.

Pardubice deklasovaly Chomutov 113:82 a posunuly se na třetí místo tabulky. Východočeši dali za půl hodiny hry 95 bodů, až v závěrečné čtvrtině střelecky polevili.

V tabulce je jim v patách Prostějov, který i v notně okleštěné sestavě porazil Svitavy 99:95. Domácím Orlům zbylo do hry pouze osm mužů a hrdinou byl rozehrávač Venta, který v dramatické závěrečné půlminutě zařídil prostějovské vítězství.

Basketbalová Mattoni liga mužů - 21. kolo:

Děčín - Jindřichův Hradec 84:63

Nejvíce bodů: Pope 12, Soukup a Stria po 10 - Tomanec 15, Šlechta 9, Vošlajer 7. Rozhodčí: Hruša, Kučerová, Benda. Trestné hody: 19/12 - 24/11. Fauly: 22:23. Trojky: 6:2.

Levice - USK Praha 56:80

Nejvíce bodů: Simmons 11, Brandon Fields 10, Addinson 8 - Bartoň 24, Meno 10, Šotnar 9. Rozhodčí: Matějek, Kurz, Večeřa. Trestné hody: 14/7 - 11/8. Fauly: 17:19. Trojky: 3:8.

Pardubice - Chomutov 113:82

Nejvíce bodů: Žabas 22, Bohačík 17, Nelson 16, Peterka 13, Muirhead a Pospíšil po 11 - Bailey Fields 17, Pecka 16, Glover 15. Rozhodčí: Vondráček, S. Kučera, Jeřáb. Trestné hody: 26/20 - 21/14. Fauly: 22:25. Trojky: 7:6.

Prostějov - Svitavy 99:95

Nejvíce bodů: Kohout 21, Prášil 18, Venta 14, Slezák 13, Švrdlík 12, Marko 10 - Deloach 25, Mróz 24, Moravec 14, Jelínek 12. Rozhodčí: Paulík, Kapl, Remenec. Trestné hody: 22/16 - 30/22. Fauly: 28:27. Trojky: 9:7.