Paralympijský magazín

Házenkářky Mostu porazily Žalgiris i podruhé a jsou v osmifinále

Most - Házenkářky Mostu porazily v odvetě 3. kola Vyzývacího poháru Žalgiris Kaunas 35:25 a po druhém vítězství postoupily do osmifinále. Jméno svého soupeře se dozvědí při úterním vídeňském losu. Mezi sedmi přímo nasazenými celky bude i druhý český zástupce Písek.

Most si před týdnem přivezl z Litvy pětigólový náskok (29:25) a v domácí odvetě od začátku potvrzoval roli favorita. Hostům trvalo téměř deset minut, než se poprvé střelecky prosadili. Do té doby Litevky samy pětkrát inkasovaly a ještě před přestávkou aktivní tým Černých andělů vedl dvouciferným rozdílem.

Po změně stran domácí obrana už nebyla tak pevná a k pouhým šesti inkasovaným brankám z prvního poločasu přibylo hned 19. Vítězství Mostu ale nebylo ani na okamžik v ohrožení.