TCL V Repre

Čeští baseballisté v prvním zápase ME podlehli Němcům

Rotterdam - Čeští baseballisté prohráli v Rotterdamu v úvodním utkání mistrovství Evropy s Německem v prodloužení v desáté směně 4:5. V normální době skončil zápas 3:3. Ve svém druhém utkání ve skupině B se český tým střetne v sobotu v Utrechtu od 19:30 s Velkou Británií. V neděli hraje s domácím Nizozemskem.

Český nadhazovač Jakub Toufar
zdroj: AP

Německu vyšel lépe vstup do zápasu. Hned v prvním inningu získali bod, další přidali ve třetí směně a po páté už vedli 3:1. Na nadhazovačském kopci nastoupil na prvních sedm směn Jan Blažek, závěr zápasu doházel Marek Minařík. Bodově se prosadil český tým poprvé ve čtvrtém inningu po doběhu Hajtmara, o dvě směny později přidal druhý bod Budský a v osmé vyrovnal Baroch.

V prodloužení přidali Němci další dva body, český tým stačil po doběhu Ondráčka už pouze korigovat výsledek.

Mistrovství Evropy v baseballu v Nizozemsku - skupina B:

Česko - Německo 4:5 (po 10. směně), Nizozemsko - Belgie 17:0 (po 7. směně), Francie - Británie 3:1.