Ostrava - Jihlava

Studená “ruská” sprcha zchladila domácí volejbalistky

Světové šampionky z Ruska ve svém prvním zápase uštědřily krutou porážku domácímu týmu. Britky držely krok s úřadujícími mistryněmi světa jen v prvním setu, nakonec ho ale ztratily v poměru 19:25, v ostatních dvou setech už tahaly za kratší konec a často jen bezmocně přihlížely sebevědomým akcím soupeře.

Utkání Velká Británie - Rusko
zdroj: EPA autor: Lindsey Parnaby

Ruský tým přehrával Britky ve všech herních činnostech, hlavní útočnou silou byly dvě nejvyšší hráčky v turnaji – 202 cm vysoká Ekaterina Gamovová a 194 cm měřící Goncharová, které deptaly soupeřky na síti tvrdými smečemi a neprostupnou obranou. Vyrovnaný první set v koncovce pětibodovou šňůrou favoritky podržely v poměru 25:19. Do druhého setu už Rusky nastoupily s jasnou převahou a rychle se ujaly vedení 8:3. Nakonec povolily soupeřkám jen 10 bodů. Podobný průběh měl i třetí set, který nakonec Rusky vyhrály 25:16.

Výsledky ženského volejbalu

Skupina A: Japonsko – Alžírsko 3:0 (15, 14, 7) Rusko – Velká Británie 3:0 (19, 10, 16) Itálie – Dominikánská republika 3:1 (17, -23, 19, 15) Skupina B: Čína – Srbsko 3:1 (-16, 18, 13, 12) USA – Jižní Korea 3:1 (19, 17, -20, 21) Brazílie – Turecko 3:2 (18, -23, 19, -25, 12)

Šanci na reparát dostane tým domácích v pondělí proti Alžírsku, Rusky změří síly s Dominikánskou republikou.