úterý 12. prosince 2017 Simona

Volejbalistky porazily v Evropské lize hladce Řecko

aktualizováno 2. 6. 2012 19:52

Brno - České volejbalistky porazily ve svém druhém vystoupení v Evropské lize ve skupině C v Brně Řecko za pouhých 75 minut hladce 3:0. Ve druhém utkání Nizozemsko zdolalo stejným výsledkem Izrael. V čele tabulky je bez ztráty setu Nizozemsko, český tým je s plným počtem bodů druhý. V závěrečném zápasu ve skupině se střetnou české volejbalistky v duelu neporažených týmů s Nizozemskem.

Helena Havelková smečuje

Na rozdíl od pátečního utkání s Izraelem měly české hráčky hned od úvodních minut duel pod kontrolou. Oproti prvnímu zápasu zůstala na lavičce Havelková, kterou nahradila Bednářová. Koncentrovaným výkonem získaly české hráčky rychle náskok 4:0 a řecký trenér si musel vzít už za tohoto stavu oddechový čas. V dalším průběhu se sice hra na chvíli srovnala, koncovku prvního setu ale měly české reprezentantky zcela pod kontrolou.

Česko - Řecko

Ve druhém dějství už české volejbalistky soupeřky převyšovaly. Oproti prvnímu utkání se výrazně zlepšila nahrávačka Mühlsteinová, která dodala kombinačním akcím přesnost. Z jejích přihrávek těžila nejvíce Havlíčková, která také nejčastěji bodovala. Český tým byl také úspěšnější v obraně na síti i přesněji podával. Řecké hráčky neudržely solidní hru z úvodního setu. Častěji chybovaly, postrádaly větší útočnou přesnost a často doplácely na nevynucené chyby.

V závěrečném setu už český tým své soupeřky nepustil k vážnější akci. Řekyně herně odpadly a zápas dotáhl český tým bez větších problémů k snadnému vítězství. O jednoznačné převaze českých volejbalistek svědčí i pouhých jedenáct bodů řeckého týmu v posledním setu.

Řecko - Česko 0:3 (-20, -18, -11)

Rozhodčí: Globocnik (Slovin.), Ujhaziová (Maď.). Čas: 75 min. Diváci: 1500. Sestava ČR: Pastulová 4, Kossanyiová 9, Havlíčková 18, Monzoniová 9, Bednářová 6, Mühlsteinová 2, libero Jášová - Havelková, Svobodníková 5, Vanžurová 3, Smutná. Trenér: Parisi.