pátek 24. listopadu 2017 Emílie
NBA

Miami ztrácí v sérii s Indianou, Spurs vedou 2:0

Indianapolis (USA) - Basketbalisté Indiany překvapivě jasně porazili hvězdné Miami 94:75 a ujali se v sérii druhého kola play-off NBA vedení 2:1. San Antonio si poradilo s Clippers a po výhře 105:88 vede 2:0. Indiana přehrála Miami týmovým výkonem. Zápas se zlomil ve třetí části, když nejprve Dwyane Wade poslal Miami do vedení 47:45, ale domácí zareagovali šňůrou 19:3 a svůj náskok už nepustili. Wade zaznamenal jen pět bodů, což při absenci Chrise Boshe bylo pro Heat smrtící.

Dwayne Wade po neúspěšném střeleckém pokusu

"Myslím, že dnes jsem přepsal historii," řekl Wade, který v první půli nedal ani bod, což se mu v play-off stalo poprvé po 95 zápasech. Indiana předčila soupeře 52:36 na doskoky. Střelecky vedl Pacers George Hill s 20 body, Roy Hibbert přidal 19 bodů a 18 doskoků.

Nejlepším střelcem Miami byl Mario Chalmers s 25 body, LeBron James dal 22 bodů, na které však potřeboval 22 střel. Wade trefil jen dvě z 15 střel z pole. Indianě znovu zafungovalo kouzlo třetí čtvrtiny. V druhém utkání série porazila Miami v této části 28:14, tentokrát kralovala poměrem 26:12. Pacers se ve třetí části dařilo už v sérii s Orlandem, když všechny třetí čtvrtiny ovládla dohromady 127:84.

San Antonio znovu zdolalo Clippers a stále v play-off neprohrálo. Clippers v utkání naposledy vedli v první čtvrtině 10:9, od té chvíle už jen ztráceli. Ve třetí čtvrtině hosté stáhli patnáctibodové manko na pět bodů, ale Spurs opět utekli a druhé vítězství v sérii už si vzít nenechali. K výhře přispěl 22 body Tony Parker, 18 bodů přidal Tim Duncan.

Za Clippers nastřílel 20 bodů Blake Griffin, který si však připsal jediný doskok. Chris Paul dal deset bodů a příliš se nezlepšil oproti prvnímu zápasu (šest bodů). "Snažíme se v obraně znepříjemnit Chrisu Paulovi život, aby musel střílet z těžkých pozic. To nám zatím vychází," řekl Parker, který v den zápasu oslavil třicáté narozeniny. "Zkusili mě dostat ze hry v prvním utkání, takže jsem musel být trpělivý. Dnes ve druhé půli změnili obranu, a tak se pro mě začaly otevírat možnosti v útoku," uvedl.