pátek 23. června 2017 Zdeňka

České juniorky skončily na florbalovém MS bez medaile

Praha - České juniorky se mohly stát prvním týmem v historii, který by porazil švédskou reprezentaci a odsoudil by ji tak na čtvrtou, nemedailovou příčku. Sen o vítězství nad Švédskem se však nesplnil.

České florbalové juniorky

"Motivace je velká, můžeme být první českou reprezentací, která porazila švédský národní tým. Víme, že jsou favoritky, ale v posledním zápase na EFT jsme s nimi dokázaly vydřít remízu," řekl před zápasem trenér Miroslav Janovský.

Švédky začaly lépe a dostaly se do vedení v 6. minutě, ale o další minutu později bylo srovnáno. Po přihrávce Magdaleny Klímové dostala míček do švédské branky Barbora Sádková. Pak přišla slabší chvilka českých hráček a hned z toho bylo nepříznivé skóre pro výběr Miroslava Janovského. Seveřanky tak vedly 3:1.

Utkání Česko - Švédsko

Hráčka Liberce Michaela Mlejnková vykřesala naději na dobrý výsledek, když snížila v přesilovce na 2:3. Švédky se do konce první třetiny prosadily ještě jednou zásluhou Sjödinové a vrátily tak na svou stranu opět dvoubrankové vedení.

Ve druhé třetině se opět český celek přiblížil na rozdíl jediné branky. Barbora Sádková zaznamenala druhou trefu v zápase. Hráčka mistrovského Herbadentu umístila svou tvrdou střelu přesně. Ale ani tato radost ze snížení netrvala dlouho. Jakobssonová rozjásala švédskou lavičku gólem na 5:3. Český národní tým nakonec prohrál 3:6 a ze světového šampionátu v Nitře si bronz neodveze.

Zdroj: ČT sport