Absa Cape Epic

Čeští házenkáři podlehli Slovinsku

Innsbruck - Čeští házenkáři na přípravném turnaji v Rakousku po čtvrteční úvodní výhře nad domácím výběrem dnes podlehli Slovinsku 28:33. V závěrečném duelu čeká svěřence slovenského kouče Martina Liptáka v sobotu Řecko.

Českému týmu na rozdíl od zápasu s Rakušany nevyšel první poločas. V páté minutě sice Nocar zvýšil na 3:1, ale od té doby už Liptákovi svěřenci ani jednou nevedli. Slovinci mírnou ztrátu ve skóre rychle dotáhli a v poločasové pauze odcházeli do kabin s náskokem 18:15.

Po změně stran vedení navyšovali a v 50. minutě už Češi ztráceli sedm branek. V závěru se jim povedlo skóre trochu zkorigovat. Nejlepším střelcem byl s devíti brankami druhý nejlepší házenkář světa za uplynulý rok Filip Jícha. Turnaj v Rakousku je pro české házenkáře přípravou na červnové kvalifikační dvojutkání o postup na světový šampionát proti Rusku.