James dal 41 bodů Philadelphii a Miami už je v play-off

New York - Basketbalisté Miami jsou třetím jistým účastníkem play-off NBA. K Chicagu a Oklahomě se přiřadili po úterním vítězství 99:93 nad Philadelphií, na níž se podílel LeBron James 41 body.

LeBron James
zdroj: AP autor: Wilfredo Lee

Pro Jamese to znamenalo osobní maximum v této sezoně. Pomohla mu k tomu i absence další hvězdy Heat Dwyanea Wadea, který chyběl kvůli problémům s kolenem. James nastřílel v poslední čtvrtině patnáct bodů a dovedl Miami k čtvrté výhře nad Sixers v sezoně. Ve vlastní hale je tým Heat neporažený už 16 zápasů.

Los Angeles Lakers na svém hřišti prohospodařili proti New Jersey sedmnáctibodový náskok a minutu a půl před koncem to bylo 86:86. Závěr ale patřil Kobemu Bryantovi, který pěti body včetně trojky deset sekund před koncem rozhodl o výhře favorita 91:87. S 24 body byl Bryant nejlepším střelcem utkání, Pau Gasol přidal 22 bodů a 12 doskoků, Ramon Sessions 19 bodů a 11 asistencí.

Velký obrat naproti tomu dokonala na své palubovce Indiana proti New Yorku. Pacers ještě v úvodu poslední čtvrtiny prohrávali o 15 bodů, ale poté předvedli šňůru 27:4 a nakonec zvítězili 112:104. Hostům nestačilo ani 39 bodů a 10 doskoků Carmela Anthonyho.

Výsledky úterních zápasů:

Cleveland - San Antonio 90:125, Detroit - Orlando 102:95, Indiana - New York 112:104, LA Lakers - New Jersey 91:87, Memphis - Golden State 98:94, Miami - Philadelphia 99:93, Sacramento - Phoenix 100:109, Toronto - Charlotte 92:87.