pátek 22. září 2017 Darina

O prohře Washingtonu rozhodla poslední vteřina

New York - Přesná střela Rodneyho Stuckeyho dvě desetiny sekundy před koncem zápasu rozhodla o výhře basketbalistů Detroitu 79:77 v pondělním utkání NBA ve Washingtonu. V poraženém domácím týmu si Jan Veselý připsal šest bodů a tři doskoky. Detroit tak ukončil pětizápasovou neúspěšnou sérii, přitom to na jeho výhru dlouho nevypadalo. Hosté v průběhu utkání ztráceli až třináct bodů, v posledním dějství však vzal režii do svých rukou Stuckey a dosavadních 12 bodů zdvojnásobil.

Jan Veselý smečuje

Po vyrovnání Neného necelých šest sekund před koncem to byl právě Stuckey, který sólovou akci zakončil rozhodujícím košem. "V prvním poločase to ale byl hrozný basketbal z obou stran. Opravdu ošklivý," prohlásil Stuckey. V domácím mužstvu dal 20 bodů Jordan Crawford, Veselý byl s téměř 28 odehranými minutami opět nejvytíženějším náhradníkem.

Prodloužení v Houstonu jasně ovládl domácí tým, který porazil Sacramento 113:106. Za hosty nastřílel DeMarcus Cousins 38 bodů, nejvíce v kariéře, a přidal 14 doskoků. Kings se v soupeřových halách nedaří, venku prohráli popáté za sebou a s bilancí 4-22 jsou v tomto ohledu nejhorším celkem v lize.

Indiana na čtvrtý pokus v sezoně zvítězila nad Miami. Lídra Jihovýchodní divize zdolali Pacers poměrně jednoznačně 105:90 a v poslední minutě si užívali ovací stojících fanoušků. Hvězdy Heat ve střelbě předčil autor 25 bodů domácího týmu Danny Granger.