Olymp sebral suverénnímu Prostějovu alespoň set

Praha - V souboji nejlepších dvou celků extraligy volejbalistek zvítězil Prostějov na palubovce Olympu Praha 3:1 a definitivně si pojistil první místo v tabulce. Obhájkyně titulu ztratily v 23. zápase v soutěži teprve pátý set, svou vítěznou sérii s domácími soupeři prodloužily už na 84 zápasů.

"Chtěli jsme moc uspíšit vítězství, udělali jsme moc chyb na podání a za to nás soupeř ztrestal," uvedl k prohrané třetí sadě v poměru 20:25 prostějovský trenér Miroslav Čada. V dalším setu už jeho tým, který měl za sebou desetidenní zápasovou pauzu, Pražanky deklasoval 25:11.

Domácí kouč Stanislav Mitáč chválil své hráčky za bojovnost, díky které poprvé v tomto ročníku extraligy uhrály s Prostějovem set. "Nutno ale podotknout, že prostějovské hráčky v tomto setu trochu polevily. Po našem vyhraném setu jako kdyby jim chytily saze, soustředily se a ukázkou toho byl průběh čtvrtého setu," řekl trenér Olympu, který už také nemůže ve zbylých třech kolech o druhé místo přijít.