sobota 21. října 2017 Brigita

Basketbalistky USK i počtvrté v lize porazily brněnské Frisko

aktualizováno 3. 3. 2012 17:37

Praha - Basketbalistky ZVVZ USK Praha vyhrály i čtvrtý vzájemný zápas s brněnským Friskem v této ligové sezoně. Na domácí palubovce dnes vyhrály přesvědčivě 99:74 a od loňského března už v součtu s dvěma pohárovými výhrami porazily někdejší suverénky domácí soutěže a vítězky Evropské ligy podesáté za sebou.

Lindsey Whalenová

Domácí obhájkyně titulu dominovaly zejména prvnímu poločasu a na jeho konci měly náskok 21 bodů (53:32). Po změně stran bylo skóre už vyrovnané, až v konci jistý vítěz dlouhodobé části soutěže zvýšil náskok závěrečnou osmibodovou šňůrou.

Pražanky se opíraly o výkon DeLishy Miltonové-Jonesové, jejíž bilance se nakonec zastavila na 30 bodech a 11 doskocích za pouhých 23 minut hry. Další Američanka ve službách USK Lindsay Whalenová dala 23 bodů, nejlepší brněnskou střelkyní byla s 19 body Alena Hanušová.

Ve skupině A2 si hráčky VŠE Praha jako poslední zajistily účast v play off vítězstvím 89:75 nad posledním DSK Karlín. Předposlední Pardubice, které navíc prohrály v Brně s Valosunem 75:94, tak už tři kola před koncem nadstavby s jistotou čeká spolu s Karlínem baráž s prvními dvěma družstvy z druhé nejvyšší soutěže.