Basketbalisté Miami vyhráli podeváté v řadě

New York - Basketbalisté Miami LeBron James a Dwayne Wade nastříleli ve čtvrtek v NBA dohromady 71 bodů a pomohli k výhře na půdě Portlandu 107:93. Oklahomu k vítězství 105:102 v Orlandu dovedlo duo Kevin Durant - Russel Westbrook, kteří se postarali o 67 bodů svého týmu.

Portland vstoupil do utkání s Miami lépe a brzy vedl 14:6, více však Heat svému soupeři nedovolili. Miami si ještě do poločasu vypracovalo dvouciferný náskok, který už nepustilo. Heat zvítězili už podeváté v řadě, všechna vítězství si navíc připsali s dvouciferným rozdílem.

Nejlepší celek Východní konference se v Portlandu musel obejít bez Chrise Boshe, který dostal volno kvůli úmrtí v rodině. Bez Boshe zbylo v útoku více střel na Jamese a Wadea, kteří toho využili. James se dostal na 38 bodů, k nimž přidal 11 doskoků. Dwayne Wade nasbíral 33 bodů a 10 asistencí. Nejlepším střelcem Portlandu byl LaMarcus Aldridge s 20 body.

Orlando na svém hřišti vedlo nad Oklahomou ještě zkraje poslední části o 11 bodů, ale ani to Magic k poražení lídra Západní konference nestačilo. Oklahoma čtvrtou čtvrtinu vyhrála 35:21. Hvězdou utkání byl hostující Durant, který nastřílel 38 bodů. Westbrook přidal 29 bodů a 10 asistencí. Domácím nestačilo ani 33 bodů Dwighta Howarda.

Výsledky:

Orlando - Oklahoma City 102:105, Phoenix - Minnesota 104:95, Portland - Miami 93:107, Sacramento - LA Clippers 100:108.