pátek 21. července 2017 Vítězslav

Pardubice po dobrém začátku prohrály s Fuenlabradou o 15 bodů

Fuenlabrada (Španělsko) - Basketbalisté Pardubic prohráli v utkání 5. kola osmifinálové části Vyzývacího poháru na palubovce Fuenlabrady 70:85. Ve skupině K si připsali čtvrtou porážku a v posledním kole se utkají s Nižným Novgorodem o konečné třetí místo.

Basketbal
Basketbal

Hosté už před utkáním věděli, že nemohou myslet na postup. Přesto se chtěli na dosud neporaženého favorita vytáhnout. V úvodních minutách se jim to dařilo, od začátku vedli a v 11. minutě měli navrch už o osm bodů. Španělský favorit se poprvé ujal vedení až v 15. minutě, ale o to razantněji unikal. Za stavu 39:36 předvedl šňůru 12:0 a v podstatě rozhodl.

Náskok Fuenlabrady narostl až na 19 bodů. Osm minut před koncem sice také Pardubice předvedly dvanáctibodovou šňůru a snížily na sedmibodový rozdíl (69:62), ale zkušený soupeř si výhru už pohlídal.

Pardubice v útoky táhly tři americké posily, které dohromady zaznamenaly 45 bodů. Nejvíce dal Maurice Hampton, který si připsal 20 bodů. Velmi dobrý zápas odehrál dvacetiletý Ondřej Peterka, který za 15 minut hry stihl 11 bodů.

Fuenlabrada - BK Pardubice 85:70 (17:20, 49:36, 69:56)

Nejvíce bodů: Laso 23, Mainoldi 18, Penney 12 - Hampton 20, Muirhead 13, Arnold 12, Peterka 11. Fauly: 20:19. Trestné hody: 13/9 - 19/10. Trojky: 10:4.