čtvrtek 14. prosince 2017 Lýdie

Veselý odehrál nejlepší zápas v NBA

Detroit (USA) – Basketbalista Jan Veselý odehrál dosud nejlepší zápas v NBA, když deseti body pomohl Washingtonu k výhře na půdě Detroitu 98:77. Český nováček v zámořské soutěži si vytvořil osobní maximum i díky osmi doskokům. Washington vyhrál první čtvrtinu 26:18, ale v poločase bylo vyrovnáno. Tři minuty před koncem třetí části ještě Detroit vedl, ale poté dal svůj první koš v zápase John Wall, čímž nastartoval rozhodující šňůru 22:2. Od počátku trháku až do konce zápasu byl na palubovce Veselý.

Utkání Detroit - Washington

Ostravský rodák zaznamenal také tři bloky, dva zisky a dvě asistence. Sice čtyřikrát ztratil míč, ale v bilanci plus/minus si připsal 24 kladných bodů. Wizards k šesté výhře v sezoně střelecky táhli Nicky Young a Javale McGee, kteří dali 22 bodů. McGee přidal 11 doskoků.

Ani bod v první půli nedal Wall, ve druhé ale nastřílel devět bodů a hlavně si vylepšil osobní rekord 15 asistencemi. Detroit podlehl po čtyřech výhrách za sebou, protože se mu vůbec nevedla střelba. Přísnější měřítko v dresu Pistons snesl pouze pivot Greg Monroe, který nastřílel 27 bodů.

Los Angeles Lakers v Torontu přišli o osmnáctibodové vedení, ale nakonec vyhráli 94:92 díky vítěznému koši Kobeho Bryanta. Ten v poslední části nastřílel 11 z 27 bodů a 4,2 sekundy před koncem definitivně otočil skóre. Přestože Bryant předtím minul pět střel za sebou, vzal osud utkání na sebe. Lakers vyhazovali z autu, Bryant se dokázal sám bez pomoci clony zbavit dvou obránců a střelou z odskoku poslal hosty do vedení.

Toronto si ihned vzalo oddechový čas, ale poté nedokázalo do pěti sekund vyhodit a přišlo o míč. To se domácím nelíbilo, protože si chtěli vzít další time out, ale o něj zažádali pozdě. Raptors nepomohl ani osobní rekord Josého Calderóna, který dal 30 bodů. Za Lakers zaznamenal další španělský reprezentant Pau Gasol 16 bodů a 17 doskoků.

Joakim Noah z týmu Chicago Bulls

Boston porazil oslabené Chicago 95:91. Na výhře Celtics měl výrazný podíl rozehrávač Rajon Rondo, který předvedl mimořádný triple-double za 32 bodů, 15 asistencí a 10 doskoků. Bulls nastoupili bez Derricka Rose a Ripa Hamiltona. Nečekaně jasně 107:87 zvítězilo Miami na půdě Atlanty. Zápas rozhodla dominance hostující základní pětky, která přehrála tu domácí 77:40.