pátek 23. června 2017 Zdeňka

Basketbalisté Pardubic podlehli v Děčíně, 3. místo uhájili o bod

Praha - Závěr základní části ligy NBL nevyšel basketbalistům Pardubic, kteří podlehli v Děčíně 82:92 a soupeř se na ně bodově dotáhl. Východočeši těsně uhájili třetí místo jen díky tomu, že v prvním vzájemném duelu v sezoně zvítězili o jedenáct bodů.

Robert Lowery v Utkání hvězd NBL

Druhý Prostějov zvítězil na hřišti nejhoršího týmu soutěže Opavy 82:67. Hanáci ztratili čtyři body na obhájce titulu Nymburk, který zvládl 26 zápasů v základní části s jedinou porážkou. Ve šlágru 26. kola se Pardubice trápily a v Děčíně ani jednou nevedly. Severočeši vedli už po šesti minutách o 14 bodů, hostům se sice povedlo snížit manko na šest bodů, ale obrat jim soupeř nepovolil.

Větší drama se odehrálo v druhém utkání na severu Čech v Chomutově, kde domácí tým podlehl USK až po prodloužení 82:92. Pražané potvrdili svou příslušnost v první šestce, díky níž si zahrají v další fázi soutěže ve skupině A1. Jejich prvním soupeřem bude za týden osminásobný mistr Nymburk. Zatímco v dresu Chomutova se blýskl 30 body Pope, v týmu USK vytvořil Votroubek 20 doskoky nové maximum letošní sezony.