neděle 28. května 2017 Vilém

Jihostroj zdolal Ostravu, Štika se stal nejstarším hráčem historie

České Budějovice - Reprízu posledního finále extraligy volejbalistů vyhráli českobudějovičtí mistři, kteří porazili ve 24. kole Ostravu 3:1. Za hosty nastoupil i veterán Petr Štika, který se vrátil do nejvyšší soutěže krátce před 50. narozeninami, a stal se jejím nejstarším účastníkem v historii. Po vítězství Jihočeši znovu vedou tabulku před Libercem, Ostrava zůstala třetí.

Budějovice - Unterhaching

Štika přišel ostravskému týmu pomoci před dvěma týdny po nečekaném odchodu druhého nahrávače Jiřího Chochlíka, dosud hrál městský přebor za Hrabovou. Podobně zaskočil v Ostravě krátce v sezoně 2008/09, od té doby byl dosud s Přemyslem Bláhou ve 47 letech nejstarším extraligovým hráčem.

Ode dneška je Štika novým rekordmanem, na palubovku přišel ve druhé sadě a pomohl zastavit šňůru Jihočechů. V závěru sady ho znovu vystřídal Zdeněk Haník mladší, ani on však nezastavil rozjeté České Budějovice. Štika oslaví padesátiny 9. února. "Jeho nahrávka je pořád do čtverečku, i při jednom střídání ukázal, že se tyhle věci nezapomínají, jako jízda na kole," řekl České televizi ostravský kouč Zdeněk Šmejkal, který se Štikou kdysi hrál během vojny v Dukle Trenčín.

VK Jihostroj České Budějovice - VK DHL

Své svěřence pak pokáral za nedodržení taktiky po vyhraném prvním setu. "Nebylo to jednoduché vítězství, Ostrava hrála dobře, první set odehrála líp než my. Celý zápas byl vyrovnaný v útoku i na příjmu, asi rozhodla naše agresivnější obrana v závěru," řekl trenér obhájce titulu Jan Svoboda.